James Franco zagra Fidela Castro w nowym filmie Bardema

James Franco jako Fidel Castro
James Franco jako Fidel Castro? Tak, w filmie “Alina of Cuba” / Foto: Wikimedia Comm.

James Franco, choć został skompromitowany w wyniku oskarżeń o przemoc seksualną, próbuje odbudować swoją karierę. Właśnie powierzono mu rolę w kolejnym projekcie, gdzie zagra Fidela Castro – legendarnego kubańskiego rewolucjonistę, byłego Premiera Kuby, niesławnego dyktatora.

James Franco jako Fidel Castro w nowej filmowej biografii

Hollywoodzki gwiazdor pojawi się w filmie “Alina of Cuba: La Hija Rebelde” (dosł. “Alina z Kuby: Córka-rebeliantka”). Główną bohaterką będzie tytułowa Alina Fernandez – działaczka antykomunistyczna, często krytykująca politykę Kuby. Jak nietrudno zgadnąć, Alina jest córką Fidela Castro, która nie zgadzała się z jego działaniami.

W postać Aliny wcieli się Ana Villafañe – amerykańska aktorka latynoskiego pochodzenia, którą widzieliśmy między innymi w komediodramacie “To właśnie przyjaźń” czy historii miłosnej “I Love You, Phillip Morris” z Jimem Carreyem i Ewanem McGregorem. Dyktatora zagra James Franco – aktor dwukrotnie nagrodzony Złotym Globem i jednokrotnie nominowany do Oscara (za film “127 godzin”).

Producent filmu “La Hija Rebelde”, John Martinez, wyjawił, że dyrektorzy castingu chcieli obsadzić jako Fidela Castro aktora o latynoskich korzeniach, który z twarzy przypomina choć trochę kontrowersyjnego Kubańczyka. Ojciec Jamesa Franco ma pochodzenie portugalskie.

Decyzję skrytykowali już niektórzy przedstawiciele showbiznesu. Scenarzystka Tanya Saracho uznała, że obsadzenie Franco w roli Kubańczyka to “absolutne bluźnierstwo”, a aktor Carlo Arrechea napisał na Twitterze: “Pochodzę z Kuby. Brałem udział w castingu do tego filmu, ale do innej roli. Nie mam nic przeciwko Jamesowi Franco, ale to, że otrzymał rolę Fidela Castro, to chyba jakiś żart.”

W filmie “Alina of Cuba” pojawią się także Sian Chiong, Mia Maestro, Rafael Ernesto Hernandez, Harding Junior, Alanna de la Rosa oraz Maria Cecilia Botero.

Film wyreżyseruje Miguel Bardem – twórca m.in. komedii “Najbrzydsza na świecie”. Scenariusz napisali Jose Rivera oraz Nilo Cruz. Pierwszy był nominowany do Oscara za skrypt “Dzienników motocyklowych”. Drugi zdobył nagrodę Pulitzera.

Franco był niedawno oskarżony o molestowanie seksualne przez studentki szkoły aktorskiej, którą prowadził. Sugerowano, że pod pozorem prób przed kamerą oczekiwał od kobiet, że będą się przed nim rozbierały, a nawet oddawały czynnościom seksualnym. Wystosowano wiele pozwów pod adresem Franco, które w 2021 roku zostały jednak wycofane. Z powodu oskarżeń zakończyła się wieloletnia przyjaźń Franco z Sethem Rogenem, a aktor został też publicznie potępiony w mediach.

Previous Article
The Man in My Basement Willem Dafoe

Willem Dafoe w obsadzie "piwnicznego" dramatu "The Man in My Basement"

Next Article
Gone in the Night Recenzja

„Gone in the Night” – recenzja nowego thrillera z Winoną Ryder

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share