“Wednesday”: 2. sezon opowie o “siostrzanych relacjach”. Komentarz twórców

Wednesday Sezon 2,
Wednesday Sezon 2. – komentarz twórców / Foto: Netflix – kanał na YouTubie

Od premiery serialu “Wednesday” minął już miesiąc, ale wciąż utrzymuje się on w czołówce najchętniej oglądanych odcinkowych produkcji Netfliksa (w Polsce jest dziś numerem trzy, za “Emily w Paryżu” i “Rodowodem krwi”). Z tego powodu stale trwają rozmowy o drugim sezonie. Showrunnerzy Al Gough i Miles Millar już wiedzą, na czym skupią się w nowych odcinkach. Pozostaje na nie niecierpliwie czekać.

Wednesday Sezon 2. – komentarz twórców. O czym opowiedzą nowe odcinki?

Millar i Gough udzielili wywiadu serwisowi “The Hollywood Reporter”. Ponoć w 2. sezonie serialu dużo uwagi zostanie poświęconej dynamice między Wednesday Addams (Jenna Ortega) a Enid Sinclair (Emma Myers). Poniżej fragment rozmowy:

— Chcemy eksplorować związki między bohaterami i chcemy je odrobinę skomplikować. Szkoła zostanie zamknięta, a to daje nam wiele możliwości fabularnych w przypadku sezonu drugiego, co nas bardzo ekscytuje. Dla nas “Wednesday” to serial o kobiecej przyjaźni, głównie między tytułową bohaterką a Enid. To dla nas duże wyróżnienie, że widzowie czują więź z tymi postaciami. Wednesday poznała smak prawdziwej przyjaźni i chcemy odkryć, jak się z tym czuje. Nawet przytuliła Enid – to dla niej duża odmiana.

Na tym nie koniec. W drugim sezonie serialu przyjrzymy się też więzi Wednesday z matką, Mortycją Addams. W serii pierwszej ich skomplikowana relacja została przedstawiona dość pobieżnie i drugoplanowo. W dalszych odcinkach ten wątek może zostać umieszczony na pierwszym planie.

“Ciekawy jest też związek matki i córki – Mortycji i Wednesday. Chcemy go rozbudować”, wyjawili showrunnerzy. Rolę Mortycji Addams zagrała w serialu Catherine Zeta-Jones. Kreacja została pozytywnie oceniona przez krytyków, choć nie tak ciepło, jak ta w wydaniu Jenny Ortegi, która za rolę tytułową uzyskała nominację do Złotego Globu. Sam serial też walczy o tę prestiżową statuetkę (jako najlepsza komedia lub musical).

Miles Millar zapowiada, że w drugim sezonie serial obierze “nietypowy kierunek” i skupi się między innymi na “siostrzanych relacjach”. Nowa seria nie została wciąż potwierdzona, ale przy tak kapitalnych wynikach streamingowych Netflix nie mógłby machnąć ręką na fanów. Nowe odcinki serialu są niemal pewne; nie wiemy tylko, kiedy nadejdą.

W tydzień po swojej listopadowej premierze “Wednesday” mogła pochwalić się 400 mln obejrzanych godzin przez subskrybentów Netfliksa – był to jeden z rekordów w historii platformy streamingowej. Produkcja zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Top 10 Netfliksa w osiemdziesięciu trzech krajach.

Previous Article
Moose Jaws

Łosiowe "Szczęki" jednak powstaną. Kevin Smith o swoim szykowanym projekcie

Next Article
Bill Cosby

Bill Cosby wróci na scenę. 2023 rokiem jego "wielkiego" powrotu?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share