“Szkoła dla elity”, sezon 6.: wszystko, co wiemy o przyszłych odcinkach serialu Netfliksa

Szkoła dla elity Sezon 6
Szkoła dla elity Sezon 6. – data premiery, obsada, fabuła / Foto Prime: Kanał “Netflix” w serwisie YouTube; Zeta Producciones

5. sezon serialu “Szkoła dla elity” zadebiutował na Netfliksie przed weekendem i szybko zagrzał miejsce w Top 10 najchętniej oglądanych pozycji (nie tylko w Polsce). Hiszpańska produkcja pozostaje hitem dookoła świata. W naszym kraju utrzymuje dziś pierwszą pozycję wśród najpopularniejszych seriali, wyprzedzając m.in. “Bridgertonów” i “Białą księżniczkę”. Netflix przedłużył emisję serialu na sezon 6. Co o nim wiemy?

Szkoła dla elity Sezon 6. Co wiemy o przyszłości serialu?

W październiku ubiegłego roku gigant streamingowy zapowiedział, że przedłuża “Szkołę dla elity” na szóstą serię. Decyzja nie powinna nikogo dziwić. Serwis “TV Time”, który umieścił “Szkołę…” na liście seriali cieszących się największym zainteresowaniem wśród widzów, podaje, że jest to drugi najpopularniejszy, obecnie nadawany serial produkcji hiszpańskiej.

Prace nad 6. sezonem “Elite” wystartowały w lutym tego roku, kiedy aktorzy zgromadzili się na planie zdjęciowym. Tuż przed startem prac na Instagramie ujawniono, że w szóstej serii historię wzbogaci aż pięć nowych postaci. Aktorzy, którzy zagrają te role, to Alvaro De Juana, Carmen Arrufat, Ana Bokesa, Alex Pastrana i Ander Puig. Arrufat jest 19-letnią, hiszpańską aktorką, znaną m.in. z dramatu “Niewinność”, za który była nominowana do nagrody Goya. Wszyscy wymienieni prawdopodobnie wcielą się w nowych uczniów prestiżowego madryckiego liceum Las Encinas. Może to oznaczać wyeliminowanie paru innych bohaterów.

Szkoła dla elity Sezon 6 Data premiery

Data premiery 6. sezonu “Szkoły dla elity” nie jest, oczywiście, znana. Netflix prawdopodobnie odsłoni datę przed końcem roku. Czwarta seria “Szkoły…” ukazała się w czerwcu 2021 roku, a kolejna – w kwietniu, około dziewięć miesięcy później. Serial przynosi Netfliksowi olbrzymią oglądalność i jeśli serwis zechce skapitalizować jego sukces, być może wypuści nowe odcinki wcześniej niż za rok (zwłaszcza, że prace na planie trwają od dwóch miesięcy). Czy możliwa jest premiera na początku 2023 roku? Trzymamy kciuki za to, że tak.

Szkoła dla elity Sezon 6 Obsada, fabuła

5. sezon “Szkoły dla elity” zakończył się plot twistem, przyniósł wiele niespodzianek i intryg kryminalnych. Przyniósł też potencjalne zakończenie wątku jednej z postaci, która pojawiała się w serialu od samego początku – choć tego, czy dany aktor nie wróci w swojej roli, nikt nie może być pewien. Najnowsza seria okazała się też najbardziej gay-friendly od pierwszego odcinka: w ostatnich ośmiu odcinkach aż roiło się od wątków gejowskich i lesbijskich, a do fabuły wprowadzono też postacie biseksualne.

Na razie nie potwierdzono, jacy aktorzy powrócą w 6. sezonie “Szkoły dla elity”. Prawdopodobne wydają się powroty takich postaci, jak Rebe Parrilla (w tej roli Claudia Salas), Omar Shanaa (Omar Ayuso), Cayetana Grajera (Georgina Amorós) czy Isadora (Valentina Zenere). Dużo uwagi w serii piątej poświęcono też rodzinie Blanco, która na pewno namiesza jeszcze w przyszłym sezonie. Z kolei z pozytywnym odbiorem fanów spotkały się dwie nowe postacie, których wątku nie domknięto w finale sezonu piątego i dlatego powinny one powrócić w 6. serii. Mowa o Ivánie Carvalho (w tej roli André Lamoglia), który romansuje z Ari i Patrickiem, a także o jego ojcu – najpopularniejszym piłkarzu świata (Carloto Cotta), który zakochuje się w licealiście (koledze syna).

Jeden z showrunnerów serialu, Carlos Montero, powiedział, że “mógłby równie dobrze nakręcić dwadzieścia sezonów «Szkoły dla elity»”. Brzmi świetnie – my czekamy jednak na sezon szósty i mamy nadzieję, że pojawi się na Netfliksie jak najprędzej.

“Szkoła dla elity” utrzymuje 1. miejsce na liście najpopularniejszych seriali Netfliksa m.in. w Hiszpanii, Brazylii, Portugalii oraz Francji.

Previous Article
Gliniarz z Beverly Hills 4

Debiutant za kamerą "Gliniarza z Beverly Hills 4". Wybrano reżysera filmu

Next Article
Szybcy i wściekli 10 Brie Larson

Brie Larson udowodni, że jest szybka i wściekła. Aktorka zagra w sequelu samochodowej serii

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share