“Sierota 2” – oficjalny zwiastun i data premiery

Orphan: First Kill Zwiastun
Orphan: First Kill Zwiastun, data premiery filmu / Foto: Paramount+, Dark Castle Entert., Entertainment One

Pod tytułem “Sierota” kryje się kultowy horror z 2009 roku, w którym grali Vera Farmiga, Peter Sarsgaard oraz Isabelle Fuhrman. Film zebrał całkiem ciepłe recenzje i spotkał się z dobrym przyjęciem wśród fanów grozy. Doczekał się też prequela, który zobaczymy już w przyszłym miesiącu. W sieci ukazał się pierwszy oficjalny zwiastun.

Orphan: First Kill Zwiastun i data premiery

“Sierota” opowiadała historię pewnego małżeństwa, które adoptuje tyleż uroczą, co podejrzaną dziewięciolatkę, Esther – okaże się, że skrywa ona mroczną tajemnicę. Zakończenie filmu do dziś uchodzi za szokujące i niespodziewane. Film doczekał się swojego prequela o tytule “Orphan: First Kill”. Jego premierę w USA zaplanowano na 19 sierpnia tego roku – wówczas horror ukaże się w wybranych kinach i na platformie streamingowej Paramount+. W tej chwili nie wiemy jeszcze, czy nowa “Sierota” trafi też do dystrybucji w Polsce.

Rolę tytułową powtarza w “Orphan: First Kill” Isabelle Fuhrman. Reżyser William Brent Bell zapowiedział, że po wydarzeniach z poprzedniej odsłony serii będzie zabiegał, by widzowie “lepiej zrozumieli” główną (anty)bohaterkę. W obsadzie znajdują się też Julia Stiles, Rossif Sutherland, Hiro Kanagawa, Matthew Finlan, Morgan Giraudet, Samantha Walkes i Jade Michael.

W wywiadzie z minionego roku reżyser tak odniósł się do zakończenia pierwszej odsłony serii oraz swojego filmu:

— Wszyscy znamy wielki sekret z pierwszej “Sieroty”. Udało nam się przywrócić Isabelle Fuhrman w roli głównej – to był skomplikowany proces. Całą zabawę stanowiło wyzwanie, jak obejść jej wiek. Wyzwanie, jak nie posiłkować się samymi efektami CGI. Tylko trochę wspomagaliśmy się efektami komputerowymi i cyfrowymi, ale nie, żeby odmłodzić Fuhrman. Korzystaliśmy z old-schoolowych technik: wymuszonej perspektywy, złudzeń optycznych i nietypowego położenia kamery, kreatywnego oświetlenia.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze horrory o tematyce wakacyjnej

Previous Article
Shia LaBeouf jako Ojciec Pio

Shia LaBeouf jako Ojciec Pio w filmie Abla Ferrary - zdjęcia

Next Article
Hell of Summer Finn Wolfhard

Gwiazdor "Stranger Things" Finn Wolfhard debiutuje jako reżyser

Related Posts
Total
0
Share