Top 5: Najlepsze role w karierze Any de Armas

Najlepsze filmy z Aną de Armas
Najlepsze filmy z Aną de Armas – TOP 5 / Foto: MGM, Eon Prod., Universal

Już pod koniec września na Netfliksie zadebiutuje dramat biograficzny “Blondynka”, o tragicznym życiu ikony kina – aktorki Marilyn Monroe. Rolę tytułową zagrała Ana de Armas. Kariera pochodzącej z Kuby gwiazdy eksplodowała w ciągu ostatnich paru lat. Które z dotychczasowych kreacji de Armas można uznać za najlepsze? Odpowiedzi szukajcie poniżej.

Artykuł przy współpracy z portalem goodatservice.com

Najlepsze filmy z Aną de Armas – ranking TOP 5

“Na noże” (2019)

“Na noże” to bez dwóch zdań najlepszy film w stale poszerzającym się katalogu de Armas oraz projekt, w którym stworzyła ona swoją najbardziej popisową kreację. 34-latka występuje tu u boku takich sław jak Christopher Plummer, Toni Collette, Chris Evans czy Jamie Lee Curtis. Przy okazji de Armas poznała na planie Daniela Craiga, z którym potem zagrała w “Nie czas umierać”. W komedii kryminalnej Riana Johnsona de Armas pojawia się jako Marta – pielęgniarka i opiekunka schorowanego autora bestsellerów, który jest nie tylko jej klientem, ale też bliskim przyjacielem. Po śmierci mężczyzny pojawiają się spekulacje, jakie były okoliczności zgonu. Niektórzy sądzą, że w odejściu “pomogła” mu Marta – łasa na jego pieniądze. Rolę aktorki świetnie oceniono; przyniosła jej ona nominację do Złotego Globu.

“Głęboka woda” (2022)

Ostatni thriller erotyczny od Adriana Lyne’a – twórcy “Fatalnego zauroczenia”. Ana de Armas i Ben Affleck grają tu atrakcyjne, zamożne małżeństwo, które znudziło się sobą nawzajem. Para urządza między sobą gierki psychologiczne, które przyniosą mroczne konsekwencje. Wkrótce bliscy z otoczenia bohaterów zaczynają ginąć, a mężczyzna staje się głównym podejrzanym o zbrodnie. De Armas jest w filmie diaboliczna, bystra, przebiegła i nieziemsko seksowna. Ma w garści wszystkich mężczyzn; kradnie sceny sprzed nosa Affleckowi. Do takich filmów jest stworzona.

“Kto tam?” (2015)

Thriller Eliego Rotha był pierwszym filmem w karierze de Armas, w którym zagrała ona rolę anglojęzyczną. Keanu Reeves gra tu męża i ojca, który zostaje sam w domu. Wieczorem do jego drzwi pukają dwie piękne, zmoknięte od deszczu dziewczyny (de Armas i Lorenza Izzo). Z początku nowa znajomość zapowiada się na niewinną, ale w końcu panie deklarują, że nie opuszczą domu mężczyzny. Zaczynają być agresywne, wykazują skłonności psychopatyczne. Chcą ukarać gospodarza za skłonność do małżeńskiej zdrady. Sam film jest kampowy, dowcipny, ale też mrożący krew w żyłach, a rola de Armas okazuje się dzielna, brawurowa i niepokojąco pociągająca.

Sprawdź również: okbr.pl

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze role w karierze Ryana Goslinga

Ana de Armas Najlepsze role, najlepsze filmy

“Nie czas umierać” (2021)

Ostatnio pochodząca z Hawany aktorka otrzymała angaż do roli kobiecej w nowym filmie o agencie 007 – oficjalnie została więc archetypiczną “Dziewczyną Bonda”. W filmie “Nie czas umierać”, o którym mowa, pojawia się jako Paloma – agentka CIA, która odegra kluczową rolę dla nowej misji brytyjskiego superszpiega. Seksowna kreacja przyniosła gwieździe nagrodę Hiszpańskiego Związku Aktorów, a także nominację do statuetki Critics Choice Super Award.

Czytaj również: Sebastián Rulli – znany z serialu “El Dragón: Powrót wojownika” – jako nowy James Bond?

“Blade Runner 2049” (2017)

W sequelu “Łowcy androidów” Ana de Armas tworzy jedną ze swoich pierwszych stricte hollywoodzkich i pierwszoligowych kreacji. Na ekranie towarzyszy Ryanowi Goslingowi i Harrisonowi Fordowi; gra Joi – hologram o sztucznej inteligencji. Przed udziałem w produkcji gwiazda podszkoliła swój angielski i finalnie w jej aktorskim CV pojawił się blockbuster (film zarobił 260 mln USD). Sam film zgarnął dwa Oscary, a de Armas była nominowana do nagrody Saturna i statuetki Odyssey Award.

Previous Article
Dom Gucci - historia rodziny, która zbudowała imperium mody

Dom Gucci - historia rodziny, która zbudowała imperium mody

Next Article
Gartnentor metall

Ogrodzenia metalowe jak z filmu - otocz posesję wymarzoną wizją

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share