James Franco jednak nie padł ofiarą cancel culture. Powstaje nowy film z udziałem gwiazdora

Mace James Franco
Mace James Franco powraca w nowym filmie / Foto: Wikimedia Commons

Od dłuższego czasu o Jamesie Franco niewiele pisano na portalach zajmujących się tematyką filmową. Aktor został oskarżony o molestowanie seksualne i zdaniem niektórych padł ofiarą cancel culture. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że Franco nadal cieszy się zainteresowaniem hollywoodzkich reżyserów – właśnie dostał rolę w filmie pt. “Mace” Jona Amiela.

Mace James Franco powraca w nowym filmie

Będzie to skrzyżowanie thrillera z kinem akcji, a James Franco zagra w nim tytułowego bohatera. Mace to imię doświadczonego oficera policyjnego, który jest nieprzewidywalny i bywa niebezpieczny dla otoczenia. Inną ważną postacią będzie Virgin Woods – młodszy funkcjonariusz, który naiwnie wierzy, że może jeszcze zmienić system policji w swoim kraju. Oburzony rasizmem, panującym na ulicach, Woods postanawia sprzeciwić się Mace’owi. Sam doświadczył przemocy psychicznej i chce zawalczyć o lepsze jutro. Mace wywołuje wojnę gangów miejskich, by zatuszować własne przestępstwa. Woods postanawia go powstrzymać, zanim zniszczy ich miasto.

Obecnie film znajduje się na etapie preprodukcji. Prace na planie zdjęciowym mają wystartować w drugiej połowie roku (nie wiadomo dokładnie kiedy, nie jest też znana przybliżona data premiery). Ekipa będzie pracować na terenie New Jersey; planem będzie sterował Jon Amiel. W dorobku reżysera znajdują się seriale “The Walking Dead”, “Era Wodnika” czy “Dynastia Tudorów”, a także filmy – “Psychopata” z Sigourney Weaver oraz “Człowiek, który wiedział za mało” z Billem Murrayem.

Za realizację filmu “Mace” odpowiedzialne będzie studio Myriad Pictures, w którego katalogu znajdują się między innymi “Dziewczyna z fabryki”, “Życiowe rozterki” czy dramat biograficzny “Kinsey” z Liamem Neesonem. Twórcy będą promować projekt na targach w Cannes, gdzie chcą sprzedać prawa do dystrybucji filmu na arenie międzynarodowej.

Prezes Myriad Pictures, Kirk D’Amico, powiedział: “Jesteśmy podekscytowani na myśl o targach canneńskich. Nasz film będzie wysoce oryginalny i unikatowy. To szorstka historia osadzona w świecie współczesnych funkcjonariuszy policji. To świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. Jon Amiel stworzy wyjątkowe kino.”

Na razie nie wybrano pozostałych członków obsady aktorskiej. James Franco wystąpił ostatnio w komediodramacie “Zeroville”, który sam zresztą wyreżyserował. 44-latek był niedawno oskarżony o molestowanie seksualne przez studentki szkoły aktorskiej, którą prowadził. Sugerowano, że pod pozorem prób przed kamerą oczekiwał od kobiet, że będą się przed nim rozbierały, a nawet oddawały czynnościom seksualnym. Wystosowano wiele pozwów pod adresem Franco, które w 2021 roku zostały jednak wycofane. Z powodu oskarżeń zakończyła się wieloletnia przyjaźń Franco z Sethem Rogenem, a aktor został też publicznie potępiony w mediach.

Previous Article
Eraser: Reborn Scena z filmu

"Eraser: Reborn" - przedpremierowy klip z reboota "Egzekutora"

Next Article
Jack Ryan

"Jack Ryan" - 4. sezon będzie tym ostatnim, są szanse na spin-off serialu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share