Top 10: Najlepsze filmy Marvela

Najlepsze filmy Marvela
Najlepsze filmy Marvela / Foto: 20th Century Fox, Marvel Studios

Filmy Marvela – co roku ukazuje się ich tak wiele, że ciężko połapać się, którym warto poświęcić dwie do trzech godzin swego czasu. Postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie i wybraliśmy dziesiątkę najlepszych tytułów spod znaku MCU. Na liście traficie na kilka niespodziewanych wyborów.

Artykuł przy współpracy z portalem jobnotice.pl

Najlepsze filmy Marvela – TOP 10

“Deadpool” (2016)

Film, który przełamał schemat kina superbohaterskiego, spróbował czegoś nowego i odniósł olbrzymi sukces. W “Deadpoolu” Tim Miller i Ryan Reynolds pokazują środkowy palec innym superbohaterom i sypią soczystymi żartami z rękawa niemal w każdej scenie. Sequel też jest wart polecenia.

“Thor: Ragnarok” (2017)

Trochę bardziej komediowa odsłona serii “Thor”, w której Chris Hemsworth wydaje się większy (nie tak wielki czy też napompowany jak w “czwórce”!), dowcipniejszy, bardziej czarujący i charyzmatyczny. Całości służy przemyślana i luzacka reżyseria Taiki Waititiego, sensowny scenariusz oraz oczywiście doborowa obsada (na czele z Jeffem Goldblumem, Tomem Hiddlestonem i Anthonym Hopkinsem).

“Blade – Wieczny łowca” (1998)

Jedyny horror w tym notowaniu – film o pół-człowieku, pół-wampirze, który broni ludzi, walcząc z siłami nieczystymi. To brutalne widowisko, które stawia przede wszystkim na rozlew krwi i surowy klimat. Film odniósł na tyle imponujący sukces kasowy, że pociągnął za sobą dwa sequele z 2002 i 2004 roku, jednosezonowy serial stacji telewizyjnej Spike oraz… grę komputerową. Obecnie powstaje reboot, w którym Blade’a gra nie Wesley Snipes, a laureat Oscara Mahershala Ali.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze horrory o tematyce wakacyjnej

Ranking filmów Marvela – najlepsze tytuły

“Strażnicy Galaktyki” (2014)

Film, w którym bohater rzucający jedynie: “jestem Groot” – i nie mówiący nic więcej – jest ciekawą postacią. Co z tego, że twórcy nie byli wierni wydawniczemu oryginałowi? W zamian dostajemy mnóstwo kapitalnie skrojonej akcji, doskonale dobranej muzyki i dowcipnych kreacji aktorskich.

“Spider-Man 2” (2004)

Najlepsza odsłona serii o Spider-Manie z udziałem Tobeya Maguire’a. Film jest wierny komiksowym oryginałom, nie ma w nim nadmiaru komedii. Twórcy umiejętnie pokazują, jak główny bohater szuka równowagi między życiem superbohatera a zwykłego człowieka. Sceny akcji wciąż robią wrażenie – osiemnaście lat po premierze.

“Logan: Wolverine” (2017)

Wyjątkowa pozycja w kanonie filmów o Wolverinie. Chwilami superbohaterska petarda, kiedy indziej wydumane kino drogi w stylu amerykańskich filmów offowych. Superhero movie inaczej.

Czytaj też: “Abandoned” – recenzja. Emma Roberts w filmie o mrocznej stronie macierzyństwa

Najlepsze filmy Marvela – wybieramy “złotą” dziesiątkę

“Spider-Man: Homecoming” (2017)

“Spider-Man: Homecoming” to kolejna odsłona serii o Człowieku-Pająku i jeszcze jeden film z 2017 r., który trafił na naszą listę (już trzeci; ewidentnie był to dobry rok dla marvelowskich perełek). Właśnie za sprawą “Homecomingu” Tom Holland potwierdził, że kreacja superbohatera należy tylko do niego. Czy ktoś odbierze mu “twarz” Spider-Mana? Na razie wydaje się to wątpliwe.

“Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” (2016)

Wspaniałe sceny akcji, idealnie zarysowany konflikt, mocne wizualnie pojedynki i rozgrzewający wątek zemsty. Wciągający, imponujący rozmachem film, a Spider-Man i Czarna Pantera kradną w nim show!

“Avengers: Koniec gry” (2019)

Rozrywkowe kino przez duże “R”, idealnie zamykające wszystkie wątki. Widowiskowe, pełne wysokooktanowej akcji, chwilami epickie. Jako zwieńczenie jest w pełni satysfakcjonujące; Chris Evans tworzy tu najlepszą rolę od lat.

“Ant-Man” (2015)

Film o małym wielkim superbohaterze. Obśmiewający pewne utarte schematy, zaskakujący, bawiący się w kino spod znaku heist movie. Twórcy bawią się formą, trochę mkną w stronę campu – na szczęście jest on w pełni wyważony. Paul Rudd ewidentnie świetnie bawi się swoją rolą.

Previous Article
Jak wyszukać najlepszą farbę do brwi: zalecenia dla ekspertów

Jak wyszukać najlepszą farbę do brwi: zalecenia dla ekspertów

Next Article
Dom Gucci - historia rodziny, która zbudowała imperium mody

Dom Gucci - historia rodziny, która zbudowała imperium mody

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share