“Furioza” doczeka się dwóch sequeli na platformie Netflix

Furioza 2
Furioza 2 – powstanie sequel “kibolskiego” hitu / Foto: Kino Świat, YouTube, Hungry Crocodiles, Grizzly

“Furioza” była jednym z większych polskich sukcesów filmowych na arenie międzynarodowej w ostatnich miesiącach. Nasz rodzimy dramat sensacyjny z udziałem między innymi Mateusza Damięckiego ukazał się w licznych krajach dookoła świata, na przykład w Holandii, Korei Południowej, Francji czy Singapurze. Właśnie podjęto decyzję, że film doczeka się dwóch kontynuacji.

Artykuł przy współpracy z portalem Scandinavia

Furioza 2 w przygotowaniu. Powstaną dwie kontynuacje filmu!

Wiosną “Furioza” wylądowała na platformie Netflix w licznych krajach dookoła globu. Tylko między 4 a 10 kwietnia film odtwarzany był na Netfliksie łącznie przez 23 960 000 godzin. W ten sposób zdołał uplasować się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych nieanglojęzycznych filmów tego giganta VOD (ranking międzynarodowy). Był to filmowy numer jeden między innymi w Brazylii, Hiszpanii, Francji, Grecji, Belgii czy Czechach.

Podczas jednej z obrad Netfliksa ujawniono, że “Furioza” dostanie sequele, które pojawią się w ofercie platformy streamingowej. Planowana jest realizacja dwóch kontynuacji. Wiadomo, że na stanowisku reżysera i scenarzysty wraca Cyprian T. Olencki, a producentami będą Magdalena Szwedkowicz oraz Marcin Zarębski. Na razie nie ujawniono jeszcze, jacy aktorzy pojawią się w filmach. W “jedynce” wystąpili Mateusz Damięcki, Mateusz Banasiuk, Janusz Chabior, Konrad Eleryk, Weronika Książkiewicz, Łukasz Simlat, Szymon Bobrowski i Cezary Łukaszewicz.

Recenzję “Furiozy” – powszechnie uznanej za powiew świeżości w polskim kinie sensacyjnym – przeczytacie tutaj.

Wiadomo, że powstać ma też następna superprodukcja od realizatorów “Wielkiej wody” (znów będzie to historia katastroficzna). Dramat nosi tytuł “Heweliusz” i opowie o zatonięciu promu na Bałtyku z 1993 roku. Zmarło wtedy ponad pięćdziesiąt ofiar.

Maciej Pieprzyca nakręci też dla Netfliksa serial “Idź przodem bracie”, który zapowiadany jest jako neo-western o tematyce rodzinnych starć. Powstanie również film przygodowy “Lady Janosik” reinterpretujący legendę tytułowego zbójnika.

Previous Article
Kraven the Hunter Zwiastun

Mocny i brutalny zwiastun filmu Marvela "Kraven the Hunter"

Next Article
Jak wyszukać najlepszą farbę do brwi: zalecenia dla ekspertów

Jak wyszukać najlepszą farbę do brwi: zalecenia dla ekspertów

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share