James Franco wraca do aktorstwa. Zagra weterana wojennego

James Franco
James Franco w obsadzie dramatu “Me, You” / Foto: Wikimedia Comm.

Serwis “Variety” donosi, że James Franco pojawi się w dramacie z akcją osadzoną wkrótce po zakończeniu II wojny światowej. Będzie to adaptacja książki Erriego De Luki, “Tu, Mia”. Tytuł angielski to “Me, You”.

James Franco zagra w powojennym dramacie

Akcja filmu będzie toczyć się na włoskiej wyspie wulkanicznej Ischia, tuż po zakończeniu II wojny światowej. Są lata pięćdziesiąte, świat stara się odzyskać nadzieję i stabilność. Szesnastolatek imieniem Marco uczy się życia od byłego amerykańskiego żołnierza (w tej roli James Franco). Jednocześnie poznaje piękną Caię – dziewczynę, która przetrwała obóz koncentracyjny. Nastolatek szybko się w niej zakochuje. By pomścić jej krzywdę, postanowi podpalić willę, gdzie przebywają turyści z Niemiec.

Film “Me, You” wyreżyseruje Bille August, twórca “Nędzników” (1998) oraz “Białego labiryntu” (1997), a za scenariusz odpowiada Greg Latter (“Nocny pociąg do Lizbony”). Zgodnie z oficjalną zapowiedzią twórców film “Me, You” skupi się na “surowym pięknie i tragedii miłości”, na “czasie niewinności” oraz “gorzkiej prawdzie o wojnie”. Rolę ukochanej bohatera gra Daisy Jacob.

Franco był niedawno oskarżony o molestowanie seksualne przez studentki szkoły aktorskiej, którą prowadził. Sugerowano, że pod pozorem prób przed kamerą oczekiwał od kobiet, że będą się przed nim rozbierały, a nawet oddawały czynnościom seksualnym. Wystosowano wiele pozwów pod adresem Franco, które w 2021 roku zostały jednak wycofane. Z powodu oskarżeń zakończyła się wieloletnia przyjaźń Franco z Sethem Rogenem, a aktor został też publicznie potępiony w mediach.

Wiosną tego roku James Franco otrzymał angaż do roli w filmie Jona Amiela “Mace”. W thrillerze sensacyjnym pojawi się jako oficer policyjny o ostrym temperamencie i nieprzewidywalnym zachowaniu.

Previous Article
Polskie filmy wojenne

Top 10: Polskie filmy wojenne - co warto obejrzeć?

Next Article
Najlepsze filmy z Tomem Hanksem

Top 5: Najlepsze role w karierze Toma Hanksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share