Scott Adkins solidaryzuje się z Ukrainą: “Stoję dumnie z wami, Boyka jest Ukraińcem”

Scott Adkins wspiera Ukrainę
Scott Adkins wspiera Ukrainę podczas wojny z Rosją / Foto Prime: Millennium Films, Undisputed 3 Productions

Trwa ósmy dzień inwazji sił rosyjskich na Ukrainę. Na państwo Władimira Putina nakładane są kolejne sankcje, a premiery kinowe wycofują tu najwięksi gracze rynku filmowego – m.in. Sony, Warner i Universal. Ukraińców w walce o niezależność z rosyjskim agresorem wspierają największe sławy Hollywood (jak Sean Penn czy Ryan Reynolds). Do tego grona dołączył właśnie Scott Adkins.

Scott Adkins wspiera Ukrainę: “Jestem z wami; Boyka pochodzi z waszego kraju”

Gwiazdor kina kopanego i filmów akcji zamieścił w mediach społecznościowych post, który jest oznaką solidarności z Ukrainą. Zwraca w nim uwagę, że grany przez niego, kultowy bohater – pięściarz i zawodnik MMA Yuri Boyka – pochodzi właśnie z Kijowa, który obecnie znajduje się pod ostrzałem. We wpisie, który ukazał się na Twitterze, Instagramie i Facebooku, czytamy:

— Zawsze zastanawiałem się, dlaczego scenarzyści “Championa 2” (James Townsend i David N. White – przyp.) – filmu osadzonego w Moskwie – postanowili uczynić z Yuriego Boyki bohatera pochodzącego z Ukrainy, z Kijowa. Po tym, jak w ostatnich dniach zobaczyłem, jak heroiczni i dzielni są Ukraińcy, poznałem odpowiedź! Podobnie jak ludzie dookoła świata, życzę Ukrainie pokoju, a na razie stoję dumnie z Ukraińcami. Boyka pochodzi z tego kraju! Sława Ukrajini!

Scott Adkins po stronie Ukrainy

Post na Facebooku zebrał dotąd 96 tys. polubień i 4,3 tys. komentarzy, a ten w serwisie Instagram – 102 tys. pozytywnych reakcji. Na IG zdjęcie Adkinsa skomentowali między innymi Frank Grillo i znany kaskader Peter Lee Thomas.

Solidaryzując się z Ukraińcami, Scott Adkins opublikował w sieci grafikę przedstawiającą Yuriego Boykę. Postać widzimy na tle herbu Ukrainy; na dole umieszczono hasło: “I Stand with Ukraine”. Wpis kończą słowa: “Do moich rosyjskich fanów – wszyscy wiemy, że to nie wasza wojna”.

W ostatnich dniach na Twitterze Adkinsa pojawiły się inne proukraińskie treści. Gwiazdor retweetował między innymi zdjęcia, na których widać bokserów Witalija Kłyczko, Wołodymyra Kłyczko oraz Wasyla Łomaczenkę – w wojskowym stroju.

Yuri Boyka to “profesjonalny” więzienny wojownik i bohater serii “Undisputed” (w Polsce: “Champion”). Jej ostatnia odsłona, “Champion 4: Walka o honor”, ukazała się w 2016 roku. Filmografię Adkinsa zamyka ubiegłoroczny film sensacyjny “90 minut do śmierci”.

Previous Article
Boscy Data premiery

Nowa komedia z Antonio Banderasem i Penélope Cruz, "Boscy" - znamy datę polskiej premiery

Next Article
Film biograficzny o Madonnie

Dwa czwartkowe newsy dotyczące Madonny: film biograficzny, Evan Rachel Wood jako Królowa Popu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share