“Obecność 4” ostatnią częścią serii? Tak sugeruje James Wan

Obecność 4 ostatnim filmem w serii
Obecność 4 ostatnim filmem w serii / Foto: New Line, Warner Bros.

James Wan zasugerował, że nadchodząca “Obecność 4” może być ostatnią odsłoną tej kultowej serii grozy. Prace nad nowym filmem wystartowały w październiku minionego roku, a gotowe dzieło ma ukazać się na dużych ekranach w drugiej połowie 2023. Czy naprawdę będzie to finałowy rozdział tej mrożącej krew w żyłach sagi?

Obecność 4 ostatnim filmem w serii? Tak twierdzi James Wan

James Wan udzielił wywiadu serwisowi “Collider”, któremu powiedział, że czwarta część “Obecności” być może zamknęłaby wątek Lorraine i Eda Warrenów. Jeśli to prawda, fani będą mocno rozczarowani. To już niemal tradycja, że co kilka lat w kinach pojawia się nowa, przerażająca odsłona “Obecności”. Oto fragment wypowiedzi Wana:

— Pracujemy wciąż nad “czwórką”. Ta seria jest dla nas bardzo cenna. Nie spieszymy się; chcemy być pewni, że zrobimy to dobrze i chcemy oddać odpowiednie emocje. Być może “Obecność 4” byłaby zamknięciem historii Warrenów. Chcemy mieć pewność, że film będzie taki, jak powinien być, a historia będzie odpowiednia.

Gdyby seria faktycznie zakończyła się na najbliższej części, byłoby to co najmniej zaskakujące. Poprzednia jej odsłona, “Obecność 3: Na rozkaz diabła”, miała premierę w maju ubiegłego roku i po jej wydaniu łączne zyski box-office’owe Uniwersum “Obecności” przekroczyły próg 2 mld dolarów. “The Conjuring” to obecnie najpopularniejsza horrorowa saga w kinach.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy Wan miał na myśli zakończenie samej serii “Obecność”, czy całego Uniwersum, które uwzględnia też horrory o lalce Annabelle oraz demonicznej Zakonnicy. W listopadzie Wan informował też, że porzucono prace nad innym potencjalnym spin-offem – “Crooked Man”.

Przeczytajcie naszą recenzję “Obecności 3: Na rozkaz diabła”.

Previous Article
1899 anulowane

Netflix anuluje serial "1899". Komentarz twórcy

Next Article
Skarb narodów 3

"Skarb narodów 3" rzekomo w fazie "aktywnych przygotowań"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share