Top 5: Najlepsze role w karierze Ryana Goslinga

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem
Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem; najlepsze role aktora / Foto: Kadr z filmu “Drive” (2011; FilmDistrict, Bold Films, OddLot Entert.)

Numerem jeden Netfliksa jest obecnie film akcji “Gray Man”, z udziałem Chrisa Evansa, Any de Armas i Ryana Goslinga. Skupimy się na osiągnięciach tego ostatniego. Gosling debiutował w branży rozrywkowej dzięki udziałowi w programie “The Mickey Mouse Club” (w tym legendarnym talent show swoje początki zaliczyli też Christina Aguilera i Justin Timberlake). Później przyszły role w serialach (m.in. “Młody Herkules”) oraz filmach. Po występie w “Tytanach” czy “Fanatyku” posypały się intratne propozycje i dziś Gosling to jeden z najczęściej obsadzanych aktorów swojego pokolenia. Jakie role gwiazdora uchodzą za jego najlepsze? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem – ranking TOP 5

“Blue Valentine” (2010)

Ryan Gosling i Michelle Williams w melodramacie o parze, która co chwilę się odkochuje i zakochuje w sobie ponownie (oboje aktorzy są wspaniali w swoich rolach!). Narracja “Blue Valentine” jest poszatkowana, a akcja toczy się na różnych płaszczyznach czasowych. Gosling pojawia się tu jako Dean Pereira, typowy amerykański “everyman”, który powoli stacza się na dno alkoholizmu.

“Miłość Larsa” (2007)

Film o zdziwaczałym, tytułowym Larsie, który zakochuje się w… lalce erotycznej nazwanej przez siebie Bianca. Gosling tworzy głęboką kreację ekscentryka, który nie posiada żadnych kompetencji społecznych i nie nauczył się bycia dorosłym mężczyzną. Rola wywołuje w widzu potężne poczucie empatii. Filmów o miłości do lalek erotycznych powstało już sporo (można wspomnieć np. “Obiekt pożądania” z Desmondem Harringtonem), ale to ten z udziałem Goslinga można uznać za najlepszy.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze role w karierze Toma Hanksa

“Drive” (2011)

W tym neonowo oświetlonym, kryminalnym filmie od kultowego reżysera Nicolasa Windinga Refna Gosling wciela się w postać tytułowego Drivera – kaskadera, który nocą staje się bezwzględnym mordercą na zlecenie. Aktor tworzy kreację na równi zawadiacką, groźną, kozacką i dramatyczną, a zmysłowa brutalność filmu świetnie współgra z jego talentem i urokiem osobistym.

Ryan Gosling filmy, najlepsze role – TOP 5

“Tylko Bóg wybacza” (2013)

Kolejne kryminalne widowisko od Nicolasa Windinga Refna. To po udziale w tej produkcji zaczęto plotkować, że Gosling otrzyma rolę Johna Rambo w reboocie kultowej serii akcji ze Stallone’em. Gwiazdor wciela się w wyjętego spod prawa Juliana, który jest szanowanym w Bangkoku kryminalistą. Film ma charakter kina zemsty i zebrał mieszano-pozytywne recenzje; rolę Goslinga porównano do kreacji Marlona Brando w omówieniu dla “Chicago Sun-Times”.

“Fanatyk” (2001)

Rola, od której wszystko się zaczęło. To dzięki temu filmowi Gosling zyskał uznanie krytyków i podziw widzów. Gwiazdor gra tu młodego studenta żydowskiej uczelni, który odkrywa w sobie skłonność do antysemityzmu i zostaje skinheadem. Chłopak wpada w pułapkę nienawiści (a także autonienawiści), z której niełatwo się wydostać. Za swoją rolę Gosling był nominowany do statuetki Independent Spirit i nagrody przyznawanej przez “Village Voice”.

Previous Article
Najlepsze filmy o tematyce więziennej

Top 5: Najlepsze filmy o tematyce więziennej

Next Article
Aktorzy którzy mieli zagrać Rambo

Top 10: Aktorzy, którzy prawie zagrali Johna Rambo

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share