Natasha Lyonne: “Marlon Brando łapał mnie za piersi”. Aktor prawie zagrał w “Strasznym filmie 2”

Marlon Brando w Strasznym filmie 2
Marlon Brando w Strasznym filmie 2? Aktor prawie zagrał w sequelu / Foto: Netflix. Universal Television, Paramount Pictures, Alfran

Pamiętacie komedię grozy “Straszny film 2” z 2001 roku? Sequel kasowego przeboju z udziałem Anny Faris, Reginy Hall i Marlona Wayansa nie przypadł do gustu krytykom, ale dziś uchodzi za dzieło kultowe. W “dwójce” swoje pierwsze, aktorskie kroki stawiała też Natasha Lyonne, gwiazda serialu Netfliksa “Russian Doll”. 43-latka pracowała przy filmie z samym Marlonem Brando (!), choć jego sceny zostały potem usunięte na etapie postprodukcji.

Marlon Brando w Strasznym filmie 2? Aktor prawie zagrał w komedii z Anną Faris i Natashą Lyonne

Brando to dziś legenda kina. Choć trudno w to uwierzyć aktor, znany z takich monumentów jak “Ojciec chrzestny” i “Czas Apokalipsy”, prawie wystąpił też w “Strasznym filmie 2”. Został obsadzony w roli duchownego o nieprzypadkowym nazwisku (McFeely), ale po zaledwie jednym dniu zdjęć musiał opuścić plan z powodu choroby. Zastąpił go James Woods. Lyonne miała okazję współpracować z Brando, bo oboje występowali w scenie otwierającej sequel. Była wtedy około 22-letnią, początkującą aktorką, a jej ekranowy partner był o 55 lat starszy.

Natasha Lyonne zagrała w “Strasznym filmie 2” niejaką Megan Voorhees – parodię opętanej dziewczynki, Regan MacNeil, z “Egzorcysty”. Marlon Brando miał wystąpić w roli księdza próbującego wypędzić z Megan demona. Nagrano tylko kilka ujęć z udziałem Brando w roli McFeely’ego, ale potem zostały one usunięte z filmu i nie trafiły na wydania DVD. Okazuje się, że występ został uwieczniony – Natasha Lyonne posiada kasetę VHS z odrzutami z planu.

— Mam w domu taśmę VHS z materiałami z planu. Dostałam je, bo są to sceny z moim udziałem. Parodiowaliśmy “Egzorcystę”, to była ostatnia rola Marlona Brando. Nie wiem, co sobie myślał, przyjmując tę propozycję… Chorował, na planie miał ze sobą zbiornik tlenu. Trzymał mnie za piersi, bo tego wymagał scenariusz. Miał krzyczeć: “moc Chrystusa cię wyzwoli!” Uczestnicząc w tym, myślałam sobie, że to czysty surrealizm godny André Bretona i Salvadora Dalego. Powtarzali mu dialogi przez specjalną słuchawkę, trzymał mnie za pierś, ja byłam absurdalnie ucharakteryzowana. Recytował: “moc Chrystusa cię wyzwoli!”, “twoja matka ob***ga w piekle!” Wszystko to miało miejsce w jednej i tej samej chwili, a ja myślałam: “showbiznes to niezły cyrk”.

Koniec końców ostatnim filmem z udziałem Marlona Brando został kryminał Franka Oza “Rozgrywka” (2001). Tego samego roku gwiazdor pojawił się jeszcze w teledysku do piosenki “You Rock My World” Michaela Jacksona. Brando zmarł w lipcu 2004 z powodu niewydolności serca.

“Straszny film 2” zarobił ponad 141 mln dolarów w kinach dookoła świata. W sequelu wystąpili między innymi Anna Faris, Regina Hall, Tim Curry, Veronica Cartwright, Chris Elliott, Tori Spelling i Kathleen Robertson.

Previous Article
Kraven the Hunter Aaron Taylor-Johnson

Aaron Taylor-Johnson jako Kraven the Hunter: zdjęcia z planu filmowego

Next Article
Strażnicy Galaktyki 3 Pom Klementieff

"Strażnicy Galaktyki 3" coraz bliżej. Pom Klementieff ukończyła prace na planie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share