Top 5: Najlepsze role w karierze Chrisa Hemswortha

Najlepsze filmy z Chrisem Hemsworthem
Najlepsze filmy z Chrisem Hemsworthem / Foto: Kanał “Marvel Entertainment” na YouTubie

Chris Hemsworth rozpoczął swoją karierę na początku lat dwutysięcznych i w jej wstępnym etapie grywał stricte w telewizji. W 2009 r. debiutował rolą drugoplanową w filmie “Star Trek” J. J. Abramsa (grał George’a Kirka), a także pojawił się u boku Milli Jovovich w thrillerze “Wyspa strachu”. Na swój przełom Hemsworth nie musiał długo czekać. Już w 2011 ukazał się blockbuster “Thor”, adaptujący komiksy Marvela, gdzie blondwłosy Australijczyk odegrał postać superbohaterskiego boga. Jakie inne role składają się na aktorskie CV Hemswortha i które można uznać za najlepsze? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Najlepsze filmy z Chrisem Hemsworthem – TOP 5

Seria “Thor” (2011–2022)

Inaczej być nie mogło – Chris Hemsworth to Thor, a Thor to Chris Hemsworth. Wybór tej roli okazał się dla aktora strzałem w dziesiątkę, dziś chyba nikt nie wyobraża sobie, że ikonicznego bohatera mógłby zagrać ktoś inny. Kreacja przyniosła odtwórcy m.in. statuetkę People’s Choice i nominację do BAFTY dla wschodzącej gwiazdy, a także liczne nominacje do nagród MTV.

Hemsworth wystąpił jako Thor łącznie w dziewięciu filmach (także z serii “Avengers”), dwóch krótkich metrażach oraz w grze “Thor: God of Thunder” na P3 i Xboxa.

Czytaj też: Chris Hemsworth o nagiej scenie z “Thora 4” – “To dla mnie spełnienie marzeń”

“Tyler Rake: Ocalenie” (2020)

Na podstawie filmu “Tyler Rake: Ocalenie” ma szansę wyewoluować druga hitowa seria z udziałem Chrisa Hemswortha. Pierwsza część ukazała się dwa lata temu i można powiedzieć, że “rozbiła bank” na Netfliksie. W lipcu 2020 historię tytułowego bohatera poznali subskrybenci w 99 mln gospodarstw domowych, dziś ten wynik jest na pewno wielokrotnie wyższy. W 2023 r. odbędzie się premiera sequela – “Extraction 2”.

Hemsworth występuje w “Ocaleniu” jako Tyler Rake – najemnik wzorowany na Johnie Matriksie z kultowego “Komando”. Rolę uznano za elektryzującą, a popisy kaskaderskie i choreograficzne od Hemswortha – w scenach walki – za szalenie imponujące i dopracowane.

“W samym sercu morza” (2015)

Chris Hemsworth w dramacie przygodowym o ataku wielkiego zębowca na statek wielorybniczy. Film oparto na kanwie autentycznych zdarzeń, które ponoć zainspirowały powstanie legendarnej książki “Moby Dick” Hermana Melville’a. Gwiazdor wciela się tu w głodującego żeglarza i na potrzeby roli przeszedł na brutalną dietę (schudł w jej wyniku z prawie 98 kg do około 79 kg). Przyznał później, że była to najbardziej wycieńczająca rola w jego karierze – zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Poświęcenie się opłaciło, bo występ zebrał całkiem ciepłe recenzje krytyków. Był też nominowany do nagrody Teen Choice.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze role w karierze Toma Cruise’a

Chris Hemsworth Najlepsze filmy, najlepsze role – ranking

“Źle się dzieje w El Royale” (2018)

“El Royale” to thriller typu neo-noir, o gościach podupadłego kurortu, którzy szukają odkupienia za swoje winy. W filmie poruszone zostają takie kwestie jak moralność, wiara oraz oscylowanie między dobrem a złem. Chris Hemsworth gra tu Billy’ego Lee – lidera groźnego kultu.

Ciekawostka: Hemsworth współpracował już reżyserem Drew Goddardem przy jego poprzednim filmie, “Domu w głębi lasu”. Hemsworth gra i werbalnie, i ciałem (szczególnie często odsłoniętym torsem), a po “piętach” depczą mu też świetni Jeff Bridges i Lewis Pullman.

“W nowym zwierciadle: Wakacje” (2015)

Ostatnia odsłona słynnej komediowej serii zapoczątkowanej w latach osiemdziesiątych. Znów z Chevym Chase’em, choć tym razem na ekranie uświadczymy go dużo mniej. Sceny aktorom sprzed nosa kradnie właśnie Chris Hemsworth, chyba w najbardziej “luzackiej” kreacji swojej kariery. Pojawia się tu jako ekranowy mąż Leslie Mann, który uwielbia epatować wszystkich wokół swoim bogactwem, statusem społecznym i… wielkim członkiem. Drugiej tak dowcipnej roli w aktorskim CV Hemswortha nie znajdziecie.

Previous Article
Rafał Zawierucha jako Patryk Vega

Rafał Zawierucha zagra... Patryka Vegę. Jest plakat z filmu

Next Article
Najlepsze filmy true crime

Top 5: Najlepsze filmy true crime dostępne na Netfliksie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share