Rośnie obsada filmu “Thelma” – zagrają w nim m.in. Kathy Bates i John Malkovich

Kathy Bates
Kathy Bates w obsadzie filmu “Thelma” / Foto Prime: Wikimedia Commons

Kathy Bates, John Malkovich i Lewis Pullman dołączyli do obsady aktorskiej nowego filmu Kena Kwapisa – reżysera telewizyjnego, który pracował m.in. przy sitcomach “Biuro”, “Parks and Recreation” oraz “Santa Clarita Diet”. Projekt nosi tytuł “Thelma” i opowie historię pisarza-samobójcy oraz jego zatroskanej matki.

Kathy Bates w filmie o życiu, śmierci i twórczości amerykańskiego pisarza

Bohaterką projektu będzie matka Johna Kennedy’ego Toole’a – pisarza znanego z powieści “Sprzysiężenie osłów”, który popełnił samobójstwo, a za książkę uhonorowano go pośmiertną Nagrodą Pulitzera. Powieść mężczyzny sprzedano w nakładzie przekraczającym 1,5 mln egzemplarzy. Matka Toole’a, Thelma, ukształtowała w synu artystę – to ona nauczyła go zamiłowania do kultury i sztuki. Po śmierci pisarza kobieta zrobiła wszystko, co mogła, by udało się opublikować “Sprzysiężenie osłów”.

Rolę główną zagra Kathy Bates, a John Malkovich pojawi się jako inny pisarz – Walker Percy. Lewis Pullman otrzymał angaż do roli Johna Kennedy’ego Toole’a.

Scenariusz dramatu “Thelma” przygotował Andrew Farotte, a producentami będą Steven P. Wegner i Johnny Lin.

Kwapis był dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy. Kathy Bates wystąpiła niedawno w dramacie biograficznym “Richard Jewell” u boku Sama Rockwella, a filmografię Johna Malkovicha zamyka kino akcji “Rogue Hostage”. Lewis Pullman – syn aktora Billa Pullmana – ma na koncie takie produkcje, jak “Nieznajomi: Ofiarowane” czy “Źle się dzieje w El Royale”. W maju premierę zanotuje blockbuster “Top Gun: Maverick” z jego udziałem.

Previous Article
Robert Pattinson

Robert Pattinson z rolą główną w nowym filmie Joon-ho Bonga

Next Article
Netflix Władcy wszechświata

"Władcy wszechświata" - wiemy, kto zagra nowego He-Mana

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share