“Thor 4” zawładnął notowaniami box-office’u. Ile zgarnął po premierze?

Thor: Miłość i grom
Thor: Miłość i grom – box office / Foto: Kanał “Marvel Entertainment” na YouTubie

“Thor: Miłość i grom” to tytuł nowej marvelowskiej produkcji z udziałem Chrisa Hemswortha. Superbohaterskie widowisko było jedną z najcieplej wyczekiwanych premier lipca i zadebiutowało w kinach pod koniec ubiegłego tygodnia (w czterdziestu siedmiu krajach świata). Ile zarobił film Taiki Waititiego na otwarcie?

Thor: Miłość i grom – ile zarobił film Marvela po premierze?

Tego można było się spodziewać: “Thor 4” zdetronizował konkurencję i jest obecnie jednym z największych hitów kinowych w wielu regionach dookoła świata. W kilka dni po premierze kinowej film Marvela zainkasował łącznie 302 mln dolarów – 143 mln w USA oraz 159 mln w innych krajach.

Film zyskał potężną widownię w Korei Południowej, gdzie zyski ze sprzedaży biletów wyniosły dotąd 3,1 mln dolarów. Równie imponujące zarobki przyniosła emisja w Australii, gdzie przez około pięć dni “Thor 4” zgarnął równe 3 mln USD. Sequel zarobił też: 1,6 mln dolarów w Indonezji, 1,4 mln USD we Włoszech, 1,2 mln w Niemczech, 800 tys. dolarów na Filipinach oraz w Tajwanie, 600 tys. w Hongkongu i Tajlandii.

W USA i Kanadzie film zarobił 29 mln USD już w czwartek, na pokazach przedpremierowych. Portal “Deadline Hollywood” podaje, że film okazał się sukcesem także w Nowej Zelandii, Brazylii, Singapurze i Argentynie.

8 lipca “Thor: Miłość i grom” ukazał się w Polsce, a premiera ma odbyć się jeszcze m.in. we Francji i Malezji. Serwis IMDb podaje, że 21 lipca sequel ukaże się w kinach na terenie Ukrainy (pomimo trwającej wojny). Marvel wycofał film z dystrybucji w Rosji i Białorusi.

Previous Article
Highfire Nicolas Cage

"Highfire": Nicolas Cage zagra smoczą bestię uzależnioną od alkoholu

Next Article
Najlepsze komedie romantyczne

Top 10: Najlepsze komedie romantyczne w historii kina

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share