“Kumple” – zwiastun gejowskiej komedii romantycznej od twórcy “40-letniego prawiczka”

Kumple Zwiastun
Kumple Zwiastun filmu / Foto: Universal Pictures, Apatow Prod., Stoller Global Solutions

Studio Universal Pictures udostępniło w sieci pierwszy zwiastun nadchodzącego filmu “Kumple” – w rolach głównych Luke Macfarlane i Billy Eichner. Będzie to komedia romantyczna o tematyce gejowskiej, do tego zrealizowana przez mainstreamową wytwórnię – w skrócie: prawdziwy rarytas. Premierę zaplanowano na jesień tego roku.

Kumple Zwiastun gejowskiej komedii romantycznej

Przypomnijmy: będzie to pierwszy film tego gatunku, który powstał dla mainstreamowej hollywoodzkiej wytwórni, a którego głównymi bohaterami będą zakochani mężczyźni. Obraz znany jest pod oryginalnym tytułem “Bros”, a przypisany mu niedawno tytuł polski – “Kumple” – podpowiada, że na dużych ekranach zobaczą go też widzowie w naszym kraju. Producentem filmu jest mistrz komedii Judd Apatow – twórca “40-letniego prawiczka” czy “Wpadki”.

Bohaterami “Kumpli” będą dwaj mężczyźni, którzy mają się ku sobie, ale nie znajdują czasu na miłość – są zbyt zapracowani, zupełnie zignorowali życie prywatne, emocjonalne i seksualne. Ponieważ film ma konwencję komedii romantycznej, z czasem odkryją, że łączy ich coraz silniejsze uczucie. Role główne otrzymali Luke Macfarlane (“Killjoys”) i Billy Eichner (“American Horror Story”). Obaj aktorzy otwarcie deklarują swoją homoseksualność.

Zwiastun “Kumpli” nie bije po oczach tanim sentymentalizmem, pomimo gatunku filmu. Wygląda na to, że projekt Apatowa stanowi bardziej dekonstrukcję komedii romantycznej i może przypominać inne tytuły z jego katalogu (jak “Wykolejona” czy “Idol z piekła rodem”). Scenariusz przygotowali Eichner i Nicholas Stoller; drugi z nich jest też reżyserem.

Trailer przedstawia nam Bobby’ego (Eichner), który jest cynicznym pisarzem i ma przygotować fabułę filmu komediowego o rodzącym się uczuciu między dwoma mężczyznami. Na jednej z imprez bohater poznaje Aarona (Macfarlane), który jest od niego dużo atrakcyjniejszy, ale zwraca na niego uwagę. Ich związkowi nikt nie daje szansy na przetrwanie. Czy Aaron i Bobby na pewno są sobie pisani?

Kumple Zwiastun komedii o tematyce LGBTQ od Judda Apatowa

W niedawnym wywiadzie Eichner wyjawił: “Od samego początku chciałem przygotować komedię, która będzie dowcipna, ale przy tym wiarygodna dla osób LGBTQ. To film o nich. Społeczność queerowa przez długi czas była marginalizowana i defaworyzowana przez Hollywood, zwłaszcza mainstreamowe wytwórnie.”

“Kumple” “będą pierwszym hollywoodzkim filmem w konwencji komedii romantycznej o miłości między dwoma mężczyznami. Nie będą natomiast jedynym komediowym romansem per se. W ostatnim czasie ukazały się chociażby filmy telewizyjne “The Thing About Harry” i “Dashing in December”, poświęcone miłości między mężczyznami LGBT+. Billy Eichner został oficjalnie pierwszym otwarcie homoseksualnym mężczyzną w historii kina, który jednocześnie napisał film dużej wytwórni i w nim wystąpił.

Eichner zapowiedział też, że “Kumple” to pierwszy hollywoodzki film, w którym wystąpili wyłącznie aktorzy należący do społeczności LGBTQ (grając także role heteroseksualne). W obsadzie znajdują się m.in. Guillermo Díaz (“Skandal”), Matthew Wilkas (“AJ and the Queen”), Amanda Bearse (“Świat według Bundych”), Harvey Fierstein (“Pani Doubtfire”), Dot-Marie Jones (“Glee”), Guy Branum, TS Madison, Miss Lawrence, Jim Rash, Jai Rodriguez i Bowen Yang.

Premiera filmu w Wielkiej Brytanii odbędzie się 28 września, a w USA – 30 września 2022 roku.

Previous Article
Powrót do liceum

"Powrót do liceum" numerem jeden Netfliksa. Rebel Wilson gwiazdą hitowej komedii

Next Article
Uwe Boll

Uwe Boll rezygnuje z "emerytury" i wkrótce nakręci kolejny film - o Eliocie Nessie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share