Universal ujawnia obsadę gejowskiej komedii romantycznej. Wśród aktorów Billy Eichner i Luke Macfarlane

Bros film
Bros film – ujawniono obsadę / Foto Prime Movies: YouTube – @billyonthestreettv; Wikimedia Commons

Dzieje się! Universal ujawnił wreszcie obsadę nadchodzącej, gejowskiej komedii romantycznej “Bros”. Przypomnijmy: będzie to pierwszy film tego gatunku, który powstaje dla mainstreamowej hollywoodzkiej wytwórni, a którego głównymi bohaterami będą zakochani mężczyźni. Z projektem związani są między innymi Billy Eichner i Luke Macfarlane. Jednym z producentów został Judd Apatow.

Przełomowa komedia ma ukazać się na ekranach kin już latem przyszłego roku. Premierę zaplanowano na 12 sierpnia 2022.

Bros Film w konwencji komedii romantycznej o gejowskiej miłości

O filmie usłyszeliśmy po raz pierwszy parę lat temu i od tego czasu jego realizacja owiana była tajemnicą. Nazwisko Billy’ego Eichnera od początku miało być wabikiem na widzów. 43-latek zasłynął jako prowadzący programu komediowego “Billy on the Street”, a następnie pojawił się między innymi w sitcomie Hulu “Difficult People”, dwóch sezonach “American Horror Story” czy nowym “Królu Lwie” (gdzie podkładał głos Timonowi).

Eichner jest jednym ze współscenarzystów filmu “Bros” (drugi to reżyser Nicholas Stoller). Dzięki projektowi Universal Pictures komik przechodzi do historii: jest oficjalnie pierwszym otwarcie homoseksualnym mężczyzną, który jednocześnie napisał film dużej wytwórni i w nim wystąpi.

Bohaterami “Bros” będą dwaj mężczyźni, którzy mają się ku sobie, ale nie znajdują czasu na miłość – są zbyt zapracowani, zupełnie zignorowali życie prywatne, emocjonalne i seksualne. Ponieważ film ma konwencję komedii romantycznej, z czasem odkryją, że łączy ich coraz silniejsze uczucie.

Billy Eichner i Luke Macfarlane występują w filmie jako bohaterowie pierwszoplanowi. Drugi z aktorów najbardziej znany jest jako Scott Wandell z serialu ABC “Bracia i siostry”, choć grał też w “Odległym froncie”, “Mercy Street” i “Killjoys”. Macfarlane zdobył doświadczenie, grając w licznych komediach romantycznych stacji Hallmark Channel – mowa jednak o rolach heteroseksualnych.

Bros film
Bros Film – znamy obsadę. Na zdj. Luke Macfarlane / Foto AZN: Center Theatre Group; Facebook.com/CTGLA

Zarówno Eichner, jak i Macfarlane otwarcie deklarują swoją homoseksualność. Twórcy chcą, by w filmie role queerowe grali wyłącznie nieheteronormatywni aktorzy. W obsadzie znajdują się też Guillermo Díaz (“Skandal”), Guy Branum (“Q-Force”, “Świat według Mindy”), TS Madison (“Zola”), Miss Lawrence (“Billie Holiday”) i Symone (“RuPaul’s Drag Race”).

Bros – obsada filmu ujawniona przez Universal

“Bros” będzie pierwszym hollywoodzkim filmem w konwencji komedii romantycznej o miłości między dwoma mężczyznami. Nie będzie natomiast jedynym komediowym romansem per se. W minionym roku ukazały się chociażby filmy telewizyjne “The Thing About Harry” i “Dashing in December”, poświęcone miłości między mężczyznami LGBT+.

Wiadomo też, że postacie heteroseksualne grane są w filmie przez heteronormatywnych wykonawców. Reżyser “Bros”, Nicholas Stoller, znany jest ze swoich komedii “Sąsiedzi”, “Idol z piekła rodem” i “Chłopaki też płaczą”.

Według zapowiedzi Universalu film “Bros” będzie “dowcipnym, szczerym, płynącym prosto z serca” filmem miłosnym. Producentami są Stoller, Josh Church i Judd Apatow – znany jako mistrz komedii. W ciągu swojej długiej kariery Apatow współpracował między innymi z Sethem Rogenem, Stevem Carellem, Paulem Ruddem, Jonah Hillem czy Aubrey Plazą.

Erik Baiers, który pracuje dla Universal Pictures i sprawuje nadzór nad filmem, powiedział:

— Nie mógłbym być bardziej dumny z naszego inkluzywnego filmu. Aktorzy queerowi spędzili dekady, oglądając, jak ich heteroseksualni koledzy po fachu czerpią profesjonalne i artystyczne korzyści z odgrywania postaci LGBTQ+. Choć “Bros”, jako film, będzie pierwszą gejowską komedią romantyczną (dużej wytwórni – przyp.), mam głęboką nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Że otwarcie queerowi artyści dostaną więcej możliwości rozwoju.

Previous Article
The Tender Bar

Nowy film George'a Clooneya: "The Tender Bar" z Benem Affleckiem. Znamy datę premiery

Next Article
W lesie dziś nie zaśnie nikt 2

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" - znamy datę premiery na Netfliksie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share