Pierwsze zdjęcia z queerowego slashera “They/Them” – w roli głównej Kevin Bacon

They/Them Zdjęcia z filmu
They/Them Zdjęcia z filmu, data premiery / Foto: Peacock, Blumhouse

W sieci pojawiło się pierwsze spojrzenie na film grozy “They/Them”, który do niedawna był znany pod tytułem roboczym “Whistler Camp”. Jest to nowa produkcja studia Blumhouse, za którą odpowiada John Logan. W roli przodującej zobaczymy Kevina Bacona.

They/Them Zdjęcia z filmu, data premiery VOD

Nowy tytuł filmu to gra słowna: “They/Them” w języku angielskim czytamy bowiem jako “They-slash-Them”. Słowo slash po angielsku oznacza ciąć, więc dosłownym tłumaczeniem tytułu byłoby: “Oni szlachtują ich”. Neutralnych płciowo zaimków “they/them” używają osoby niebinarne, należące do środowisk queerowych.

Jeszcze kilka miesięcy temu projekt znany był jako “Whistler Camp” – głównym bohaterem filmu jest bowiem Owen Whistler (w tej roli Kevin Bacon). Mężczyzna prowadzi obóz oferujący terapię konwersyjną. Camping odwiedza grupa homo- i biseksualnych młodych ludzi, a także kilka osób transpłciowych. Przez tydzień będą uczestniczyć w “zajęciach” Owena, które mają im pomóc odnaleźć “nowe poczucie wolności”. Kiedy metody terapii stają się coraz bardziej niepokojące, młodzież postanawia wzajemnie się bronić. Na domiar złego obozowiskiem wstrząsa fala zbrodni – okazuje się, że na miejscu grasuje tajemniczy zabójca.

Pierwsze zdjęcia ze slashera “They/Them”:

Ujawniono datę premiery filmu: zadebiutuje on na platformie streamingowej Peacock 5 sierpnia 2022 roku. John Logan, który jest scenarzystą i reżyserem “They/Them”, powiedział:

— Ten projekt jest ze mną od zawsze. Pokochałem horrory już jako dzieciak. Ponieważ potwory reprezentują sobą inność, jako młody gej czułem się z nimi pokrewny. Pokrewieństwo łączyło mnie z tymi, którzy są inni, z tym, co było zakazane. Postanowiłem nakręcić film, który celebruje queerowość, jest pełen postaci, których w młodości nigdy nie widziałem na ekranie. Mam nadzieję, że po seansie widzowie będą pamiętać o miłości, jaka połączyła moich bohaterów. Tę miłość trzeba chronić i trzeba ją celebrować.

Bacon gra w filmie rolę główną, a Carrie Preston gra jego ekranową żonę, Corę. Anna Chlumsky wystąpiła jako Molly – nowa pracownica obozu, lekarka. Jedną z ról przodujących odegrał też Theo Germaine – pojawia się jako transpłciowy obozowicz, wysłany do Whistlera przez zdewociałych, religijnych rodziców. W filmie występują też: Austin Crut, Monique Kim, Darwin del Fabro, Anna Lore, Boone Platt, Quei Tann i Cooper Koch. Ostatni zagrał zdolnego sportowca, który boi się, że nie otrzyma stypendium pływackiego, jeśli będzie otwarcie mówił o homoseksualnej orientacji.

Horror wyprodukowali Jason Blum, Michael Aguilar, Howie Young, Joe Romano i Scott Turner Schofield.

Previous Article
Bridgertonowie Nowa Francesca

Nowe nazwisko w obsadzie "Bridgertonów". Kto zagra Francescę Bridgerton?

Next Article
Peter Five Eight Kevin Spacey

Kevin Spacey wraca do gry: dwa filmy z jego udziałem zostaną przedstawione w Cannes

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share