“Powrót do liceum” numerem jeden Netfliksa. Rebel Wilson gwiazdą hitowej komedii

Powrót do liceum
Powrót do liceum numerem jeden Netfliksa / Foto: Netflix, Broken Road, Paramount, CBS

W ubiegły piątek na Netfliksie zadebiutował “Powrót do liceum” – nowa komedia z udziałem Rebel Wilson. Film szybko stał się hitem platformy streamingowej i obecnie utrzymuje miejsce pierwsze list Top 10 Netfliksa w wielu krajach dookoła świata. W nostalgicznej komedii grają też Alicia Silverstone i Justin Hartley.

Powrót do liceum absolutnym hitem na Netfliksie

Strona Top10Netflix.com podaje, że “Powrót do liceum” utrzymuje miejsce pierwsze listy najchętniej oglądanych filmów między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, Kanadzie, Czechach, Danii, Finlandii, Portugalii, Meksyku, Nowej Zelandii, RPA, Grecji, Irlandii, Izraelu czy na Malcie. W Polsce obraz plasuje się na drugiej pozycji, tuż za komedią gangsterską “Krime Story. Love Story”.

Komedia opowiada o 37-letniej byłej cheerleaderce Stephanie Conway (Rebel Wilson), która budzi się ze śpiączki po dwudziestu latach i postanawia – zgodnie z tytułem – wrócić do liceum, by zdobyć wykształcenie. Chce też zostać królową balu maturalnego. Scenariusz filmu zainspirowały takie tytuły jak “Ten pierwszy raz” z Drew Barrymore, “Króliczek” z Anną Faris czy “To mnie kręci” z Melissą Joan Hart.

W recenzjach uznano, że film, choć nie jest szczególnie ambitny, sprawdza się jako niezobowiązująca komedia i zapewnia odpowiednią dawkę rozrywki. W omówieniu dla “San Francisco Chronicle” napisano: “‘Powrót do liceum’ to niezły film per se, ale bardzo dobra komedia z Rebel Wilson”. Projekt wyreżyserował Alex Hardcastle, który w przeszłości nakręcił odcinki takich seriali jak “Crazy Ex-Girlfriend”, “Grace i Frankie”, “Love, Victor” i “Supermarket”.

Obsadę filmu zasilają Wilson (“Pitch Perfect”), Alicia Silverstone (“Słodkie zmartwienia”), Justin Hartley (“Złe mamuśki 2”), Sam Richardson (“Wojna o jutro”), Chris Parnell (“Dyktator”), Angourie Rice (“Spider-Man: Daleko od domu”), Mary Holland (“Randka na weselu”) oraz znany DJ, Steve Aoki.

I skoro przy muzyce jesteśmy, “Powrót do liceum” uwagę zwraca także za sprawą swojej przebojowej ścieżki dźwiękowej. W filmie wykorzystano m.in. takie hity z przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych jak: “Hot in Herre” (wykonawca: Nelly), “Come on Over Baby (All I Want Is You)” (Christina Aguilera), “A Moment Like This” (Kelly Clarkson), “The Bad Touch” (Bloodhound Gang) czy “You Drive Me Crazy” z repertuaru Britney Spears.

Ciekawostka: “Powrót do liceum” to drugi film Netfliksa z udziałem Rebel Wilson po “Jak romantycznie!” (2019). W obu tych komediach jej bohaterka zapadła w śpiączkę.

Previous Article
Triple Deviation

"Triple Deviation" - powstanie sequel kultowego filmu akcji z Jamesem P. Bennettem

Next Article
Kumple Zwiastun

"Kumple" - zwiastun gejowskiej komedii romantycznej od twórcy "40-letniego prawiczka"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share