Uwe Boll rezygnuje z “emerytury” i wkrótce nakręci kolejny film – o Eliocie Nessie

Uwe Boll
Uwe Boll wraca do reżyserii / Foto: Wikimedia Comm.

Uwe Boll – choć powszechnie uchodzi za jednego z najgorszych reżyserów w dziejach kina – wciąż ma grupę oddanych fanów. Jego ostatni anglojęzyczny film, “Rampage 3: Zamach na prezydenta”, ukazał się sześć lat temu i zebrał, oczywiście, kiepskie recenzje. Teraz Boll zapowiedział, że szykuje swój kolejny projekt. Są szanse na “wielki” powrót?

Uwe Boll kończy “emeryturę”. Szykuje swój nowy film – tym razem kryminał

Po premierze “Rampage 3” (z udziałem Brendana Fletchera) Uwe Boll ogłosił, że przechodzi na reżyserską emeryturę. Tłumaczył, że jest sfrustrowany pracą w branży filmowej. Tak naprawdę wyłamał się z niej już w tym roku, bo w Niemczech ukazał się film “Hanau (Deutschland im Winter – Part 1)”, o strzelaninie w wykonaniu szalonego terrorysty. O projekcie niewiele jednak wiadomo, a w serwisie IMDb oceniło go jedynie sześćdziesiąt osób – możliwe, że “Hanau” nie trafi do regularnej dystrybucji.

Pełnoprawnym powrotem Bolla będzie anglojęzyczny film pt. “Ness”. Tytułowym bohaterem kryminału będzie amerykański agent federalny Eliot Ness, który walczył z gangiem Ala Capone. Był twórcą oddziału “Nietykalnych” i znajdował się pod stałym ostrzałem – zorganizowano kilka prób zamachu na jego życie. Boll wyreżyseruje i wyprodukuje film, którego budżet oszacowano na 25 mln dolarów.

W przeszłości historię Eliota Nessa opowiedział Brian De Palma w swoich nagradzanych “Nietykalnych” z 1987 roku. Postać legendarnego agenta grał Kevin Costner. Film Uwego Bolla skupi się na późniejszych latach z życia Eliota Nessa, kiedy usiłować schwytać on seryjnego zabójcę – Rzeźnika. Był on odpowiedzialny za brutalne morderstwa popełniane w dzielnicy Kingsbury Run miasta Cleveland. Scenariusz kryminału napisał Whitney Scott Bain, debiutujący jako fabularzysta.

Obraz powstanie za sprawą wytwórni Bolla, Event Film, a jednym z producentów wykonawczych będzie Michael Roesch. Trwa dobór aktorów, zdjęcia do filmu wystartują dopiero w 2023 roku. Boll zasłynął ze swoich adaptacji gier komputerowych (m.in. “BloodRayne”, “Alone in the Dark: Wyspa cienia” i “Dom śmierci”). Wszystkie zostały negatywnie ocenione przez krytyków. Filmowy kryminał będzie dla reżysera nowym wyzwaniem i może zaskoczyć widzów – dopiero dowiemy się, czy pozytywnie.

Krytycy często nazywają Uwego Bolla “niemieckim Edem Woodem”. Reżyser ma na koncie cztery nominacje i dwie statuetki Złotych Malin. W 2009 r. dostał “specjalną nagrodę” za najgorsze osiągnięcia reżyserskie. Boll często współpracuje z takimi aktorami jak Michael Paré, Clint Howard i Brendan Fletcher.

Previous Article
Kumple Zwiastun

"Kumple" - zwiastun gejowskiej komedii romantycznej od twórcy "40-letniego prawiczka"

Next Article
Pussy Island Simon Rex

Simon Rex i Channing Tatum w debiucie reżyserskim Zoë Kravitz

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share