Tom Holland królem box-office’u. Jego filmy od dwóch miesięcy zajmują 1. miejsce w amerykańskich kinach

Box-office Uncharted
Box-office USA: “Uncharted” na 1. miejscu / Foto Prime: Wikimedia Commons

Tom Holland nie ma sobie równych – nie, jeśli chodzi o notowania box-office’u w Ameryce Północnej. Za sprawą widowiskowego “Uncharted” filmy z udziałem Hollanda okupują 1. miejsce listy przebojów kinowych w USA już łącznie osiem tygodni.

Box-office Uncharted na prowadzeniu w Ameryce

Blockbustery “Spider-Man: Bez drogi do domu” i “Uncharted” sprawiły, że filmy, w których główną rolę gra Tom Holland, od dwóch miesięcy nie schodzą z czołówki amerykańskiego box-office’u. Zajmują ją konsekwentnie, wciąż przynosząc potężne zyski finansowe.

“Spider-Man” wszedł na ekrany kin 17 grudnia i zarobił do tej pory bajońską sumę 1,86 mld dolarów na całym świecie (780 mln USD – czyli 41 proc. z tej kwoty – zainkasowano w Ameryce). W styczniu wciąż był to najchętniej oglądany film nie tylko w ojczystym kraju reżysera, Jona Wattsa, ale też w większości rejonów świata.

Obecnie “Spider-Man: Bez drogi do domu” utrzymuje miejsce 6. na liście najbardziej dochodowych filmów w historii kina (m.in. za “Titaniciem” i “Przebudzeniem Mocy”).

“Uncharted” w reżyserii Rubena Fleischera raczej nie zarobi tak spektakularnej kwoty, ale w Stanach Zjednoczonych to wciąż numer jeden wśród filmów, na które widzowie najchętniej wykupują bilety do kin. Growa adaptacja z Hollandem i Markiem Wahlbergiem zajmuje szczyt amerykańskiego box-office’u już drugi tydzień z rzędu. Dookoła świata film zarobił dotychczas 226 mln dolarów, największe sukcesy odnosząc w takich krajach, jak Wielka Brytania, Hiszpania, Australia i Francja.

Czy filmowi z udziałem Toma Hollanda uda się utrzymać miejsce na podium tej listy dziewiąty tydzień z rzędu? Tego dowiemy się w następny poniedziałek.

Previous Article
Doppelgänger. Sobowtór

Jakub Gierszał w kryminale Jana Holoubka o agentach specjalnych PRL-u

Next Article
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a Zwiastun

"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" - zwiastun #2. Jude Law jako słynny czarodziej

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share