Ryan Reynolds to kolejny hollywoodzki gwiazdor, który wspiera Ukrainę

Ryan Reynolds
Ryan Reynolds pomaga Ukraińcom / Foto: Wikimedia Commons

Trwa czwarty dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Niepokojące doniesienia zza naszej wschodniej granicy postawiły w stan gotowości całą Polskę. Jednak echa wojny sięgają też za Ocean. Słowa wsparcia Ukraińcom okazali między innymi Jared Leto, Miley Cyrus, Antoni Porowski i Arnold Schwarzenegger, który pochwalił braci Kliczko za to, że bronią Kijowa przed rosyjskimi żołnierzami – wysłannikami Władimira Putina. Ryan Reynolds to kolejny hollywoodzki gwiazdor, który postanowił działać.

Ryan Reynolds wspiera Ukrainę

Ryan Reynolds i jego żona, aktorka Blake Lively, ofiarują wsparcie finansowe uchodźcom z Ukrainy. Na profilu gwiazdora w serwisie Twitter pojawił się post informujący o zbiórce pieniędzy. Reynolds napisał, że z Ukrainy uciekła niezliczona liczba Ukraińców, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy. Z postu dowiadujemy się, że Reynolds i Lively mają zamiar podwoić uzbieraną dla potrzebujących sumę.

Środki trafią do Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHCR). Z oficjalnej strony związanego z ONZ urzędu dowiadujemy się, że tylko w tym roku trzy miliony Ukraińców będzie potrzebowało pomocy humanitarnej.

Ryan Reynolds często wspiera zbiórki pieniężne i działa na rzecz pomocy potrzebującym. Jesienią ubiegłego roku powodzie zdewastowały południowe rejony Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Wtedy także aktor postanowił działać i zorganizował wsparcie finansowe dla pokrzywdzonych.

Previous Article
Co robimy w ukryciu Sezon 4

"Co robimy w ukryciu": sezon 4. już powstał. Powinien ukazać się "wkrótce"

Next Article
Hayden Panettiere

Hayden Panettiere nawołuje, by wspierać Ukrainę. Poruszający wpis na Instagramie

Related Posts
Total
0
Share