Liam Neeson mógł zostać nowym Bondem, ale nie pozwoliła mu… żona

Liam Neeson
Liam Neeson jako Bond? To mogło się udać / Foto: Arthur Sarkissian Prod., Black Bear Pictures, Open Road, Briarcliff Entert.

W latach dziewięćdziesiątych Liam Neeson był na szczycie świata. Po rolach w “Rubinie z Kairu” oraz “Cudotwórcy” otrzymał nominację do Oscara za kreację w “Liście Schindlera” – pierwszą w jego karierze. W tym okresie do aktora zgłosiła się producentka Barbara Broccoli, która zaproponowała mu casting do roli Jamesa Bonda. Neeson odmówił. Dlaczego?

Liam Neeson miał szansę zostać ekranowym Jamesem Bondem, ale…

W niedawnym wywiadzie dla serwisu “Rolling Stone” Neeson powiedział:

— Znam Broccolich (Barbarę i jej ojca, producenta Alberta Broccoliego – przyp.). W latach dziewięćdziesiątych brali pod uwagę różnych aktorów do roli w serii o Bondzie. Właśnie ukazała się “Lista Schindlera”, Barbara dzwoniła do mnie kilkukrotnie, pytając, czy jestem zainteresowany tą rolą. Odpowiedziałem twierdząco. Jednak później moja kochana żona – panie, świeć nad jej duszą – zainterweniowała. Akurat brałem udział w zdjęciach do “Nell”, gdy powiedziała mi: “Liam, jeśli zagrasz Jamesa Bonda, ślubu nie będzie.

Od 1994 do 2009 r. żoną Neesona była aktorka Natasha Richardson – gwiazda “Nie wierzcie bliźniaczkom”, “Obłąkanej miłości”, “Pokojówki na Manhattanie”, która zmarła w marcu ’09 w wyniku obrażeń mózgu. Richardson wystąpiła z mężem również we wspomnianym dramacie “Nell”.

“Nie pozwoliła mi przyjąć tej roli, postawiła ultimatum. Myślę, że chodziło o wszystkie te gorące dziewczyny Bonda”, zażartował Neeson. Gwiazdor uszanował prośbę Richardson, ale powiedział, że potem przedrzeźniał ją, udając w domu brytyjskiego superszpiega i nucąc motyw przewodni z filmów. “Uwielbiałem ją drażnić”, przyznał 70-latek, znany z “Uprowadzonej” czy komedii “To właśnie miłość”.

Czytaj też: Channing Tatum nowym Jamesem Bondem? Tak jakby…

Liam Neeson nigdy nie został Jamesem Bondem; w latach dziewięćdziesiątych rolę przejął Pierce Brosnan. Jednak Neeson i tak stał się ikoną kina akcji. Wystąpił w takich pozycjach gatunkowych jak: “K-19”, “Batman – Początek”, “Drużyna A” (2010), “Mroczny Rycerz powstaje”, “Non-Stop”, “Nocny pościg” czy “Pasażer”. Filmografię Neesona zamyka thriller “Demaskator” z Emmy Raver-Lampman i Aidanem Quinnem. Gwiazdor wcielił się w legendarnego, fikcyjnego detektywa z książek Raymonda Chandlera – Philipa Marlowe’a, w filmie Neila Jordana z minionego roku.

Previous Article
Mary Elizabeth Winstead

Mary Elizabeth Winstead w serialu Showtime z moskiewską intrygą

Next Article
Boy Band Ryan Reynolds

Ryan Reynolds jako emerytowany członek boysbandu w komedii Paramountu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share