Christina Hendricks – biografia aktorki, najlepsze filmy

Christina Hendricks Najlepsze role
Christina Hendricks Najlepsze role filmowe i serialowe / Foto: “Ouch! Magazine ®” – kanał na YouTubie

Christina Hendricks powszechnie uchodzi nie tylko za znakomitą aktorkę, ale też symbol seksu. Swego talentu dowiodła głównie za sprawą skrupulatnie dobranych ról telewizyjnych. Jako seksbomba chwalona jest za figurę “klepsydry”, przypominającą o czasach takich ikon złotej ery Hollywood jak Jane Russell czy Veronica Lake. Hendricks najbardziej kojarzona jest z serialami “Mad Men” oraz “Good Girls”. Jakie inne role uchodzą za najlepsze w jej dorobku?

Christina Hendricks Najlepsze role filmowe i serialowe

“Mad Men” (2007–2015)

Kultowy serial telewizji AMC o losach Dona Drapera (Jon Hamm) – dyrektora kreatywnego nowojorskiej agencji reklamowej, który zrobi wszystko, by dalej wspinać się po szczeblach kariery zawodowej. Christina Hendricks gra Joan Harris, kierowniczkę biura w agencji Sterling Cooper. Występ spotkał się z uznaniem krytyków, przyniósł aktorce najlepsze recenzje w jej karierze i kilka prestiżowych nagród. Hendricks była bowiem za kreację Harris sześciokrotnie nominowana do nagrody Emmy (konsekwentnie, od 2010 do 2015 roku) i zdobyła dwie Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych.

Równie mocno doceniono seksapil aktorki, który miał wprost emanować z ekranów telewizyjnych. Za sprawą roli magazyn “Esquire” okrzyknął Hendricks jako najseksowniejszą kobietę świata”; zajęła ona też miejsce pierwsze w sondażu na “najlepiej wyglądającą kobietę w Ameryce”. Po latach sama zainteresowana przyznała, że sukces artystyczny nie równał się z komentarzami na temat jej ciała: “Pracując na planie serialu, dawałam z siebie wszystko. Później wszyscy komentowali tylko to, jakie mam kształty.”

“Good Girls” (2018–2021)

Druga największa rola w dorobku Christiny Hendricks. W tragikomicznym serialu “Good Girls” dzisiejsza 47-latka pojawia się jako Elizabeth Boland – matka i żona z przedmieść, która podejmuje jeden zły krok, pociągający następnie za sobą wiele kolejnych. Telewizyjna produkcja o trzech zdesperowanych paniach domu, które zbaczają na kryminalną ścieżkę, przypomina skrzyżowanie “Gotowych na wszystko” z kultowym “Breaking Bad”. W najlepszym tych słów znaczeniu.

Hendricks zastąpiła w roli głównej Kathleen Rose Perkins i dowiodła, że jest najlepszą kandydatką do tej postaci. Serial zebrał pozytywne opinie i zgarnął nagrodę ReFrame Stamp, a Hendricks za pierwszoplanową kreację Boland była nominowana do statuetki Satelity. Zagrała w czterech sezonach i pięćdziesięciu odcinkach tej ekscytującej historii.

“Drive” (2011)

Dramat sensacyjny w reżyserii cenionego duńskiego twórcy Nicolasa Windinga Refna, w którym Hendricks wcieliła się w jedną z głównych ról kobiecych. Zagrała Blanche, która uwikłana jest w kryminalne interesy (podobnie jak w “Good Girls”). Z początku rolę tę miała odegrać aktorka porno, ale żona Refna podsunęła mu pomysł, by w postać wcieliła się Hendricks. Reżyser przyznał, że był to strzał w dziesiątkę.

Obraz zebrał w znacznej mierze pozytywne recenzje; był nominowany do czterech statuetek BAFTA. Hendricks na ekranie towarzyszą Ryan Gosling i Albert Brooks. Po roli w “Drive” aktorka wystąpiła w kolejnym projekcie Refna – horrorze psychologicznym “Neon Demon” – jako Roberta Hoffman, właścicielka agencji modowej. Ten film też warto obejrzeć!

Christina Hendricks Najlepsze filmy i seriale w dorobku aktorki

“Lost River” (2014)

“Lost River” dał Christinie Hendricks kolejną okazję do współpracy z Ryanem Goslingiem. Tym razem nie partnerował jej przed kamerą – był bowiem reżyserem i scenarzystą dzieła. Jest to film fantasy dziejący się w Detroit; Hedricksa gra rolę przodującą. Jest samotną matką, która wpadła w otchłań, z której uciec można tylko jedną drogą: przez podwodne miasto.

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes “Lost River” ubiegało się o dwie statuetki: Złotą Kamerę oraz nagrodę w sekcji Un Certain Regard.

“Nieznajomi: Ofiarowanie” (2018)

Mrożący krew w żyłach slasher, w którym Christina Hendricks występuje w roli drugoplanowej – jako matka głównej bohaterki (Bailee Madison). “Nieznajomi” z 2008 roku spodobali się widzom – sequel był więc kwestią czasu. Kontynuacja też potrafi nieźle nastraszyć, a do tego ma w ofercie inne atuty: między innymi estetykę kina lat osiemdziesiątych, wartką akcję i skondensowany czas trwania, niepozwalający na chwilę nudy.

Za rolę w “Nieznajomych: Ofiarowaniu” Hendricks zebrała ciepłe opinie, chwalona między innymi w recenzji Benjamina Lee dla “The Guardian”. Sam horror już wkrótce doczeka się nowych odsłon.

Honorable mention: “Neon Demon” (2016), “Ginger i Rosa” (2012)

Previous Article
Matt Damon Najlepsze filmy

Matt Damon – biografia aktora, najlepsze filmy

Next Article
Amy Adams Najlepsze filmy

Amy Adams – biografia aktorki, najlepsze filmy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share