Scarlett Johansson czuje się seksualizowana przez reżyserów i ma tego dość

Scarlett Johansson
Scarlett Johansson – nowy wywiad. “Dość seksualizowania kobiet w Hollywood” / Foto: Wikimedia Commons

Scarlett Johansson ma dość swojego statusu najatrakcyjniejszej kobiety Hollywood. W ostatnim wywiadzie przyznała, że czuła się “seksualizowana” od najmłodszych lat i odkąd przypięto jej łatkę seksbomby, nie była w stanie dostawać takich ról, na jakie liczyła.

Scarlett Johansson nie chce być pierwszą seksbombą Hollywood

Johansson wystąpiła w podcaście “Table for Two with Bruce Bozzi”, gdzie opowiedziała prowadzącemu o początkach swojej kariery. Skupiła się na filmach z 2003 roku: “Między słowami” oraz “Dziewczyna z perłą”. Aktorka miała wtedy około dziewiętnaście lat.

— To był dla mnie etap przejścia i rozpoczęcia “dorosłej” kariery. Byłam naiwna. Dziewczęta w takim wieku są uprzedmiotowywane. Wystąpiłam w “Między słowami” i “Dziewczynie z perłą”. Miałam osiemnaście, może dziewiętnaście lat i dopiero stawałam się kobietą, uczyłam się swojej seksualności, tego, jak być pożądaną.

Johansson wierzy, że to wtedy została jej przytwierdzona etykieta ekranowej “seksbomby”, z którą już nie mogła się rozstać. “Łatwo było na pewno przyjrzeć się tej sytuacji z boku i stwierdzić, że skoro to się sprawdza, po co to zmieniać? Ale to jak mnie sklasyfikowano… To stało się szybko, potem nie miałam już żadnego wyboru”, dodaje 38-latka.

Aktorka nazwała ten “etap przejścia” w swojej karierze “dziwacznym, gorączkowym snem”. To nie pierwszy raz, kiedy Scarlett Johansson żali się na swój status najbardziej pożądanej kobiety ekranu. W październiku stwierdziła, że była “seksualizowana” jako młoda, początkująca aktorka.

Wcześnie na etapie swojej kariery Johansson współpracowała też z Woodym Allenem. Zagrała w jego komediach “Scoop – Gorący temat” (2006) oraz “Vicky Cristina Barcelona” (2008).

Dorobek aktorski Johansson zamyka film biograficzny “Asteroid City” (w obsadzie również Tilda Swinton i Bill Murray, z którym gwiazda grała w “Między słowami”).

Previous Article
Krzyk 6 Zwiastun

Pierwszy zwiastun "Krzyku 6" już w sieci. Ghostface terroryzuje nowojorczyków

Next Article
Sexify Sezon 2 Zwiastun

2. sezon "Sexify" - zwiastun, data premiery, opis fabuły

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share