Scarlett Johansson czuje się seksualizowana przez reżyserów i ma tego dość

Scarlett Johansson
Scarlett Johansson – nowy wywiad. “Dość seksualizowania kobiet w Hollywood” / Foto: Wikimedia Commons

Scarlett Johansson ma dość swojego statusu najatrakcyjniejszej kobiety Hollywood. W ostatnim wywiadzie przyznała, że czuła się “seksualizowana” od najmłodszych lat i odkąd przypięto jej łatkę seksbomby, nie była w stanie dostawać takich ról, na jakie liczyła.

Scarlett Johansson nie chce być pierwszą seksbombą Hollywood

Johansson wystąpiła w podcaście “Table for Two with Bruce Bozzi”, gdzie opowiedziała prowadzącemu o początkach swojej kariery. Skupiła się na filmach z 2003 roku: “Między słowami” oraz “Dziewczyna z perłą”. Aktorka miała wtedy około dziewiętnaście lat.

— To był dla mnie etap przejścia i rozpoczęcia “dorosłej” kariery. Byłam naiwna. Dziewczęta w takim wieku są uprzedmiotowywane. Wystąpiłam w “Między słowami” i “Dziewczynie z perłą”. Miałam osiemnaście, może dziewiętnaście lat i dopiero stawałam się kobietą, uczyłam się swojej seksualności, tego, jak być pożądaną.

Johansson wierzy, że to wtedy została jej przytwierdzona etykieta ekranowej “seksbomby”, z którą już nie mogła się rozstać. “Łatwo było na pewno przyjrzeć się tej sytuacji z boku i stwierdzić, że skoro to się sprawdza, po co to zmieniać? Ale to jak mnie sklasyfikowano… To stało się szybko, potem nie miałam już żadnego wyboru”, dodaje 38-latka.

Aktorka nazwała ten “etap przejścia” w swojej karierze “dziwacznym, gorączkowym snem”. To nie pierwszy raz, kiedy Scarlett Johansson żali się na swój status najbardziej pożądanej kobiety ekranu. W październiku stwierdziła, że była “seksualizowana” jako młoda, początkująca aktorka.

Wcześnie na etapie swojej kariery Johansson współpracowała też z Woodym Allenem. Zagrała w jego komediach “Scoop – Gorący temat” (2006) oraz “Vicky Cristina Barcelona” (2008).

Dorobek aktorski Johansson zamyka film biograficzny “Asteroid City” (w obsadzie również Tilda Swinton i Bill Murray, z którym gwiazda grała w “Między słowami”).

Previous Article
Krzyk 6 Zwiastun

Pierwszy zwiastun "Krzyku 6" już w sieci. Ghostface terroryzuje nowojorczyków

Next Article
Sexify Sezon 2 Zwiastun

2. sezon "Sexify" - zwiastun, data premiery, opis fabuły

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share