Święty Mikołaj urządza masakrę: zwiastun slashera “Christmas Bloody Christmas”

Christmas Bloody Christmas
Christmas Bloody Christmas – zwiastun, data premiery / Foto: Shudder, RLJE, Channel 83

Ceniony twórca horrorów Joe Begos powraca ze swoim nowym slasherem – jego tytuł jest wymowny i brzmi: “Christmas Bloody Christmas”. Tak, to krwawe, świąteczne kino grozy na modłę takich klasyków jak “Cicha noc, śmierci noc”. Premiera już jutro.

Christmas Bloody Christmas – tej masakry nie przeżyje nikt…

Bohaterką filmu jest Tori, która w wigilię świąt Bożego Narodzenie chce trochę zaszaleć – spić się do nieprzytomności na mocno zakrapianej imprezie. To będzie szalona noc – ale nie w sposób, jaki wymarzyła sobie dziewczyna. Mechaniczny Święty Mikołaj, stojący w pobliskim sklepie z zabawkami, ożywa i rozpoczyna polowanie na ludzi. Szuka ofiar grzecznych i niegrzecznych; każdego dosięgnie kara. W miasteczku rozgrywa się krwawa łaźnia, a Tori rozpoczyna walkę o przetrwanie.

Główną bohaterkę zagrała Riley Dandy, która – jak na ironię – niedawno pojawiła się w bożonarodzeniowej komedii romantycznej “Kalifornijskie święta: Światła miasta”. Tym razem spotka na swojej drodze Mikołaja w odrobinę bardziej ekstremalnym wcieleniu. W filmie pojawią się też: znany z horrorów Roba Zombiego Jeff Daniel Phillips, aktor i reżyser dobrze ocenionego filmu “Bateria” Jeremy Gardner, Matt Mercer (“Contracted”), Dora Madison (“Każdy by chciał!!”), Sam Delich, Graham Skipper, Jonah Ray, Kansas Bowling i Abraham Benrubi (jako morderczy Mikołaj).

Joe Begos ma na koncie cztery inne horrory, w tym te, które ukazały się również w Polsce: “Ekstazę” i “Klub weteranów”. Znany jest z oświetlonego na neonowo, ociekającego litrami krwi kina autorskiego, które zyskało sporą rzeszę fanów wśród miłośników kina stalk n’ slash. Za film “Ekstaza” Begos był nominowany do nagrody Fangoria Chainsaw oraz do statuetki Midnight X-Treme przyznawanej podczas festiwalu w Sitges.

Film nawiązuje do świątecznych horrorów, takich jak “Cicha noc, śmierci noc”, “Najście” czy “Czarne święta”. “Christmas Bloody Christmas” ukaże się w Stanach Zjednoczonych 9 grudnia 2022 – jednocześnie w kinach i na platformie streamingowej Shudder. Dystrybucją na dużych ekranach zajmie się studio RLJE Films. Obraz pokazano już m.in. na festiwalach w Filadelfii i Sitges.

Previous Article
Cudotwórcy Sezon 4 Zwiastun

Zwiastun 4. sezonu "Cudotwórców". Radcliffe kontra postapokalipsa

Next Article
Trzej muszkieterowie 2023 Zwiastun

Zwiastun: nowa wersja "Trzech muszkieterów" z Evą Green i Martinem Casselem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share