Zwiastun slashera “They/Them”. Kevin Bacon “zaprasza” na terapię konwersyjną

They/Them Zwiastun
They/Them Zwiastun filmu grozy z Kevinem Baconem / Foto: Peacock, Blumhouse

Na youtube’owym kanale platformy streamingowej Peacock ukazał się pierwszy zwiastun nadchodzącego filmu grozy “They/Them”. Kevin Bacon występuje w nim jako dyrektor śródleśnego obozu, oferującego terapię konwersyjną dla osób LGBTQ+. Wygląda na to, że horror obierze nieco slasherowy kierunek, budzący skojarzenia z kultowym “Piątkiem, trzynastego”.

They/Them Zwiastun nowego horroru Blumhouse’a z Kevinem Baconem

Głównym bohaterem filmu jest “They/Them” jest Owen Whistler (Bacon). Mężczyzna prowadzi obóz oferujący “leczenie” z pociągu do osób tej samej płci. Camping odwiedza grupa homo- i biseksualnych młodych ludzi, a także kilka osób transpłciowych. Przez tydzień będą uczestniczyć w “zajęciach” Owena, które mają im pomóc odnaleźć “nowe poczucie wolności”. Kiedy metody terapii stają się coraz bardziej niepokojące, młodzież postanawia wzajemnie się bronić. Na domiar złego obozowiskiem wstrząsa fala zbrodni – okazuje się, że na miejscu grasuje tajemniczy zabójca.

Zobaczcie oficjalny teaser filmu i przekonajcie się, jak prezentuje się filmowy morderca w masce. Sam horror zdaje się nawiązywać do innych obozowych, leśnych straszaków, takich jak “Sleepaway Camp”, “The Burning” czy seria “Friday the 13th”.

Tytuł filmu to gra słowna: “They/Them” w języku angielskim czytamy bowiem jako “They-slash-Them”. Słowo slash po angielsku oznacza ciąć, więc dosłownym tłumaczeniem tytułu byłoby: “Oni szlachtują ich”. Neutralnych płciowo zaimków “they/them” używają osoby niebinarne, należące do środowisk queerowych.

Premiera horroru na platformie Peacock odbędzie się już 5 sierpnia tego roku. Wypatrujcie naszej recenzji natychmiast po wydaniu filmu. Reżyser “They/Them”, John Logan, tak opowiada o swoich inspiracjach i zapędach artystycznych:

— Ten projekt jest ze mną od zawsze. Pokochałem horrory już jako dzieciak. Ponieważ potwory reprezentują sobą inność, jako młody gej czułem się z nimi pokrewny. Pokrewieństwo łączyło mnie z tymi, którzy są inni, z tym, co było zakazane. Postanowiłem nakręcić film, który celebruje queerowość, jest pełen postaci, których w młodości nigdy nie widziałem na ekranie. Mam nadzieję, że po seansie widzowie będą pamiętać o miłości, jaka połączyła moich bohaterów. Tę miłość trzeba chronić i trzeba ją celebrować.

Previous Article
Dolina umarłych Zwiastun

Zwiastun filmu Netfliksa o zombie i nazistowskich eksperymentach

Next Article
Moje wielkie greckie wesele 3

Powstanie "Moje wielkie greckie wesele 3". Ruszyły już zdjęcia!

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share