Chris Hemsworth tłumaczy, dlaczego przerywa karierę aktorską

Chris Hemsworth
Chris Hemsworth ma predyspozycje do choroby Alzheimera / Foto: Kanał “Marvel Entertainment” na YouTubie

Chris Hemsworth – jeden z najbardziej “rozchwytywanych” aktorów swojego pokolenia – zapowiedział, że robi sobie przerwę od aktorstwa. Do niedawna był wszędzie, a filmy z jego udziałem przynosiły miliardowe wręcz zyski finansowe. Co skłoniło gwiazdora, by przystopować? Okazuje się, że pewna diagnoza lekarska.

Chris Hemsworth szczerze o swojej chorobie

39-letni Chris Hemsworth dowiedział się, że posiada predyspozycje genetyczne do choroby Alzheimera. W serwisie “Vanity Fair” napisano, że aktor posiada podwójny gen APOE4 – odziedziczył go zarówno po matce, jak i ojcu. Ten właśnie gen powoduje, że wzrasta ryzyko wystąpienia neurozwyrodnieniowej choroby mózgu i zaniku komórek mózgowych. Ryzyko jest dziesięciokrotnie większe, gdy występuje gen APOE4.

Na Alzheimera choruje chociażby jeden z dziadków Hemswortha. “Nie wydaje mi się, żeby dziadek pamiętał wiele. Czasem mówi po holendersku – to jego rodowity język – a czasem zapomina, jak używać tego języka”, tłumaczy gwiazdor serii “Thor”. “Mieszają mu się słowa, czasem mówi i po angielsku, i po holendersku.”

Hemsworth powiedział, że po diagnozie lekarskiej poczuł silną potrzebę, by przerwać karierę i spędzić czas z bliskimi. Niedawno aktor pracował przy programie Disney+ “Bez granic”. “Skończyliśmy zdjęcia do tego programu i zakończyłem zakontraktowane prace”, dodaje Hemsworth. “Wracam do domu, potrzebuję wytchnienia. Chcę być z żoną i dziećmi.”

Czytaj też: Bruce Willis jest ciężko chory i rezygnuje z aktorstwa

Chris Hemsworth ukończył też prace przy wysokobudżetowych filmach “Mad Max: Furiosa” oraz “Extraction 2” (drugi to sequel hitu “Tyler Rake: Ocalenie”). Obrazy te ukażą się, kolejno, w 2024 i 2023 roku. Filmografię Hemswortha zamyka, oczywiście, blockbuster “Thor: Miłość i grom”, który ukazał się w kinach latem i zarobił ponad 760 mln dolarów w notowaniach box office’u.

Previous Article
The Old Way Zwiastun

"The Old Way" - zwiastun westernu z Nicolasem Cage'em

Next Article
Ryan Reynolds

Ryan Reynolds napisał scenariusz świątecznego filmu o Deadpoolu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share