Bruce Willis jest ciężko chory i rezygnuje z aktorstwa

Bruce Willis cierpi na afazję
Bruce Willis cierpi na afazję / Foto: Wikimedia Commons

Bruce Willis zdecydował się na poważny krok: rezygnuje z dalszej kariery aktorskiej. Powodem jest afazja – zaburzenie funkcji językowych, którego przyczyną jest częściowe uszkodzenie mózgu. Wieści o chorobie przekazali najbliżsi gwiazdora.

Bruce Willis cierpi na afazję i rezygnuje z aktorstwa

W przypadku afazji dochodzi najczęściej do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Osoby cierpiące na tę przypadłość mają problemy z mówieniem, rozumieniem wypowiedzi, czasem czytaniem i pisaniem. O przypadłości, z jaką zmaga się Bruce Willis, poinformowała w mediach m.in. Demi Moore, jego była żona.

Diagnozy lekarskiej dokonano niedawno; afazja źle wpływa na zdolności poznawcze aktora. Po dłuższym namyśle 67-latek postanowił zrezygnować z kariery w Hollywood, choć ta znaczy dla niego bardzo dużo. Grupowe oświadczenie w tej sprawie wydały najbliższe osoby w życiu Willisa: obecna żona, Emma Heming Willis, była małżonka Demi Moore, a także córki – Rumer, Evelyn, Mabel, Tallulah i Scout:

— To dla nas trudny, pełen wyzwań czas. Cenimy sobie miłość, wsparcie i współczucie ze strony wszystkich fanów. Przechodzimy przez to razem, jako silna jednostka rodzinna. Mówimy o tym wprost, bo wiemy, jak wiele Bruce znaczy dla swoich fanów. I vice versa: oni są ważni też dla niego. Dewiza życiowa Bruce’a brzmi: “żyj na całego”. To właśnie zamierzamy zrobić.

Post Demi Moore na Instagramie, w którym poinformowała o chorobie Bruce’a Willisa, zebrał blisko 360 tys. wspierających reakcji i 19 tys. komentarzy.

Bruce Willis – choroba, koniec kariery

Willis ukończył pracę przy wielu filmach, które obecnie znajdują się w fazie postprodukcji. To oznacza, że choć zerwał z karierą aktora, na premierę czeka około osiem widowisk z jego udziałem. Nie wiadomo natomiast, co stanie się z trzecią odsłoną serii “Fortress”, do której wkrótce miały rozpocząć się zdjęcia.

Plotki o pogarszającym się stanie zdrowia Willisa krążą po sieci już od dłuższego czasu. Spekulowano, że aktor cierpi na demencję i występuje w licznych projektach klasy “B”, by zarobić na przyszłe leczenie.

Filmografię aktora zamyka akcyjniak “A Day to Die” z udziałem Johnny’ego Messnera i Franka Grillo. Willis zaczął pracować jako aktor pod koniec lat siedemdziesiątych. Ma na koncie dwie statuetki Emmy, cztery nominacje do Saturna, a także trzy nominacje do Złotych Globów i jedną wygraną nagrodę (za występ w serialu “Na wariackich papierach”). Aktor uchodzi za ikonę kina akcji.

Do wieści na temat choroby Bruce’a Willisa odniósł się m.in. Jason Blum, który pracował z aktorem przy filmach “Split” i “Glass”:

— To, że przechodzi na emeryturę, nie odbiera mu statusu legendy. Dorobek Bruce’a Willisa – nasze ulubione filmy czy seriale – będzie żył wiecznie.

Previous Article
Welcome to Derry Serial

HBO Max przygotuje serial "Welcome to Derry" - prequel serii "To", o zabójczym klaunie

Next Article
Ród smoka Data premiery

Znamy datę premiery "Rodu smoka" - czyli prequela "Gry o tron"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share