Pierwszy klaps na planie filmu “Furiosa” z Anyą Taylor-Joy i Chrisem Hemsworthem

Furiosa Rozpoczęcie zdjęć
Furiosa – rozpoczęcie zdjęć / Foto: Kadr z filmu “Mad Max: Na drodze gniewu” (2015; Warner Bros., Roadshow)

Anya Taylor-Joy nie może narzekać na brak ofert filmowych. Dopiero widzieliśmy ją w “Wikingu” Roberta Eggersa, jesienią ukaże się czarna komedia “Menu” z jej udziałem, a już teraz aktorka pracuje nad nową odsłoną serii “Mad Max”. Mowa o filmie “Furiosa”, gdzie będzie jej partnerował Chris Hemsworth. Na planie zdjęciowym wystartowały już prace przed kamerą.

Furiosa Rozpoczęcie zdjęć do filmu. Hemsworth pozdrawia z planu

Hemsworth – słynny ekranowy Thor – pochwalił się fanom na Twitterze, że na planie “Furiosy” padł oficjalnie pierwszy klaps. Gwiazdor zamieścił w sieci zdjęcie z klapsem filmowym na tle pochmurnego nieba i piaszczystej przestrzeni. Hemsworth zagra w filmie niejakiego Dr Dementusa, czyli nowego antybohatera. Z oficjalnych zapowiedzi wiadomo, że Dementus to “postać o anielskiej twarzy, którą zdobi głęboka blizna na czole”. Bliznę zszyto chromowanymi drucikami.

Zdjęcia kręcone są w Australii. Anya Taylor-Joy wystąpi w filmie jako tytułowa Imperator Furiosa. W poprzedniej części cyklu – “Mad Max: Na drodze gniewu” – postać zagrała Charlize Theron. “Furiosa” będzie jednak prequelem tego dzieła, w którym poznamy młodsze lata kobiety. Reżyseruje “weteran” serii, George Miller, a film współfinansowany jest przez przedsiębiorstwo Village Roadshow. Dystrybucją zajmie się studio Warner Bros. Pictures.

Miller zdradził niedawno, że choć odsłona “Na drodze gniewu” toczyła się w ciągu trzech dni i trzech nocy, akcję “Furiosy” rozciągnięto na wiele lat. Ponoć reżyser pokłada duże nadzieje w filmie i liczy, że przyciągnie on do kin tłumy. Chce też w przyszłości nakręcić sequele “Mad Maksa” z udziałem Toma Hardy’ego w roli głównej.

Czytaj również: “Furioza” – recenzja. Brawurowe, brudne kino akcji; niewiarygodna metamorfoza Damięckiego

Wiadomo, że w “Furiosie” zagrają też Tom Burke – angielski aktor, znany z serialu BBC One “Muszkieterowie” – oraz Angus Sampson i Nathan Jones. Premiera filmu odbędzie w drugiej połowie maja 2024 roku.

Previous Article
Menu Zwiastun

Anya Taylor-Joy i Ralph Fiennes w smakowitym zwiastunie filmu "Menu"

Next Article
Foki kontra rekiny

Premiera w polskich kinach: animacja "Foki kontra rekiny"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share