Box office: nowy film z Bradem Pittem króluje w USA

Bullet Train Wyniki finansowe
Bullet Train – ile zarobił w kinach nowy film z Bradem Pittem? / Foto: Sony Pictures, Columbia, 87North, CTB Inc., Hill District Media

Tuż przed weekendem w polskich i amerykańskich kinach zadebiutował “Bullet Train” – nowy film akcji z udziałem Brada Pitta, Aarona Taylora-Johnsona i Sandry Bullock. Widowisko w reżyserii Davida Leitcha odnosi już pierwsze sukcesy komercyjne – w Stanach Zjednoczonych film zadebiutował na pierwszym miejscu notowania box office’u.

Bullet Train Wyniki finansowe filmu. Ile zarobił w USA?

Film “Bullet Train” toczy się w Japonii i opowiada o pięciu zabójcach, którzy wkraczają na pokład superszybkiego pociągu osiągającego prędkość ponad 300 km/h. Podróż okaże się skrajnie niebezpieczna, a jej finał może przynieść szokujące niespodzianki. Obraz zarobił przez weekend 30,1 mln dolarów w USA oraz 32,4 mln w innych krajach – łącznie 62,5 mln USD na całym świecie. Tym samym film z miejsca trafił do listy Top 40 najlepiej zarabiających tytułów 2022 roku, a to dopiero początek jego triumfów kinowych.

W weekend otwarcia “Bullet Train” zarobił 3,5 mln dolarów w Wielkiej Brytanii, 3,1 mln we Francji oraz 3 mln w Meksyku. Twórcom udało się też zgarnąć 4,6 mln USD z czwartkowych pokazów przedpremierowych. Obecnie nie są znane wyniki finansowe “Bullet Train” w polskich kinach.

Film ukazał się już m.in. w USA, Irlandii, Islandii, Argentynie, Hongkongu, Australii czy Egipcie, a wciąż czeka na premierę w Tajlandii, Korei Południowej, Japonii, Włoszech i Indonezji. Zrezygnowano z dystrybucji filmu na terenie Rosji.

W pierwszej piątce amerykańskich przebojów kinowych, poza “Bullet Train”, znajdują się także: “DC Liga Super-Pets”, “Nie!” Jordana Peele’a, “Thor: Miłość i grom” oraz “Minionki: Wejście Gru”.

Co ciekawe podobny wynik w weekend otwarcia – 30,5 mln USD na start emisji w kinach w USA – zarobiła komedia “Zaginione miasto”. Wystąpili w niej Pitt, Bullock i Channing Tatum. Cała trójka pojawia się też w “Bullet Train” (Pitt gra rolę główną, Bullock – drugoplanową, Tatum – epizodyczną). Na portalu CinemaScore oba te tytuły uzyskały tę samą ocenę użytkowników: B+.

Previous Article
1521 Danny Trejo

Danny Trejo jako Megallan w filmie historycznym "1521"

Next Article
Hysteria!

"Hysteria!" - nowy serial platformy Peacock o tematyce satanistycznej

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share