“Hysteria!” – nowy serial platformy Peacock o tematyce satanistycznej

Hysteria!
Peacock szykuje serial o satanizmie / Foto: Ilustracja Gustave’a Doré do “Raju utraconego” (1667)

Platforma streamingowa Peacock złożyła zamówienie na realizację nowego serialu pt. “Hysteria!”. Będzie to thriller przeplatający się z opowieścią inicjacyjną (z ang. coming-of-age story), w którym przytoczona zostanie historia czasów tak zwanej satanic panic – paniki moralnej związanej z obawami przed rytuałami satanistycznymi.

Hysteria! – nowy serial serwisu Peacock na horyzoncie

Akcja będzie toczyć się w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Poznamy historię zaginięcia pewnego popularnego, szkolnego sportowca. Miejscowi obawiają się, że padł on ofiarą wyznawców diabła. Grupa wyrzutków, która założyła licealną grupę heavy-metalową, próbuje wykorzystać tę falę zainteresowania okultyzmem. Młodzi wmawiają innym, że są satanistami. W międzyczasie w miasteczku dochodzi do porwań, zabójstw, a nawet zjawisk paranormalnych.

Scenariusz serialu “Hysteria!” przygotowuje Matthew Scott Kane, który jest też producentem wykonawczym. Był on asystentem produkcyjnym przy filmie “Annabelle wraca do domu” oraz serialu “American Horror Story” (sezon szósty). Lisa Katz, z działu streamingowego NBCUniversal, powiedziała:

– Nasz nadchodzący serial “Hysteria!” będzie eksplorował złożony świat paniki przed satanizmem. Serial będzie toczył się pośród ejtisowej nostalgii i heavy metalu, w typowo amerykańskim miasteczku.

Nie wybrano jeszcze członków obsady, ani nie podano możliwej daty premiery. Nie wiadomo też, czy “Hysteria!” doczeka się emisji w Polsce (serwis streamingowy Peacock nie jest obecnie dostępny w naszym kraju).

Niedawno na platformie Peacock zadebiutował m.in. horror “They/Them” z udziałem Kevina Bacona. Naszą recenzję filmu przeczytacie już jutro.

Previous Article
Bullet Train Wyniki finansowe

Box office: nowy film z Bradem Pittem króluje w USA

Next Article
They/Them Recenzja

„They/Them” – recenzja horroru o tematyce LGBTQ+ z Kevinem Baconem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share