Top 5: Najlepsze role w karierze Sandry Bullock

Najlepsze filmy z Sandrą Bullock
Najlepsze filmy z Sandrą Bullock – TOP 5 / Foto: Wikimedia Comm.

Już na początku sierpnia w kinach zagości film akcji “Bullet Train” – grają w nim Brad Pitt i Sandra Bullock. Skupimy się teraz na osiągnięciach tej ostatniej. Przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd pięciu najlepszych, najbardziej cenionych kreacji w aktorskim CV Bullock. Listę znajdziecie poniżej.

Najlepsze filmy z Sandrą Bullock – ranking TOP 5

“Grawitacja” (2013)

Wybitne, oscarowe widowisko od Alfonso Cuaróna, w którym świetne role tworzą George Clooney i Sandra Bullock. Spośród wspomnianych szczególnie bryluje jednak druga z wymienionych – w wielu recenzjach uznano, że film należy do niej. W “Grawitacji” Bullock występuje jako doktor Ryan Stone – pani inżynier, która wyrusza z pierwszą kosmiczną misją. Dochodzi do komplikacji i pani naukowiec wraz z towarzyszem krążą po orbicie Ziemi na swoim uszkodzonym statku. W każdej chwili może dojść do tragedii. Bullock reprezentuje w filmie aspekt ludzki – jest twarzą dla takich uczuć jak strach, panika, zdesperowanie. Między innymi dzięki niej kibicujemy bohaterom w walce o przetrwanie.

“Ulotna nadzieja” (1998)

Film Foresta Whitakera, w którym Sandra Bullock gra niejaką Birdee – gospodynię domową, która uczestniczy w programie typu talk-show, gdzie okazuje się, że mąż zdradza ją z kochanką. Upokorzona kobieta powraca w rodzinne strony i zamieszkuje z matką. Zaczyna spotykać się też z byłym kolegą ze szkoły i zdaje sobie sprawę, że może być on “tym jedynym”… Zdradliwego męża gra Michael Paré, a nowym wybrankiem serca jest znany z “Willa i Grace” Harry Connick Jr. Między tym drugim a Sandrą Bullock czuć dużo wiarygodnej “chemii”, co nie powinno dziwić – Bullock to przecież świetna aktorka, która odnajduje się i w komediach, i dramatach.

“Speed: Niebezpieczna prędkość” (1994)

Przed swoją kreacją w filmie “Speed” Bullock była znana tylko wybranym widzom (szerszą widownię zapewnił jej jeszcze “Człowiek-demolka” z Sylvestrem Stallone’em). W widowisku z udziałem Keanu Reevesa cały “trik” polega na tym, że pod podwoziem autobusu umieszczono bombę – eksploduje ona, gdy pojazd zwolni do mniej niż 50 mil na godzinę. Na pokładzie znajdują się policjant Jack (Reeves) i Annie (Bullock), niewinna pasażerka, która wciągnięta zostaje w wir sensacyjnych zdarzeń. Występ Bullock nagrodzono Saturnem, statuetką Blockbuster Entertainment i nagrodą MTV.

Sandra Bullock Najlepsze role, najlepsze filmy – TOP 5

“Wielki Mike. The Blind Side” (2009)

Sandra Bullock w dramacie biograficznym o bezdomnym, młodym futboliście, który trafia pod opiekę pewnej bogaczki – w ten sposób będzie w stanie spełnić swoje marzenia. Majętną Leigh Anne Tuohy gra w filmie bohaterka niniejszego rankingu; za tę kreację otrzymała ona Oscara. Fabuła jest prosta, całość wzruszająca, jest tu dużo feel-goodowego vibe’u, a Bullock bryluje w roli pierwszoplanowej. Po wielu nieskomplikowanych komedyjkach Bullock dowiodła, że stać ją na dużo więcej i utarła nosa swoim krytykom.

“Zaginione miasto” (2022)

Sandra Bullock występuje w komedii “Zaginione miasto” jako odnosząca sukcesy autorka romansideł, a Channing Tatum jest “najseksowniejszym fotomodelem świata”. Podczas trasy promującej ostatnią książkę kobieta zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera (Daniel Radcliffe). Ten wierzy, że pisarka wskaże mu drogę do fikcyjnego zaginionego miasta, gdzie ma być ukryta fortuna. Model postanawia zgrywać bohatera: rusza pisarce z odsieczą.

Absurdalna komedia przygodowa zyskała pozytywne recenzje krytyków, którzy chwalili zwłaszcza aktorskie trio (Bullock, Tatuma, Radcliffe’a). Aktorka tworzy tu kreację bystrą, dowcipną, zawadiacką, na swój sposób genialną. Niedawno Bullock powiedziała, że planuje artystyczną emeryturę. Jeśli pożegnała się z nami tym filmem, nie mamy na co narzekać.

Sandra Annette Bullock – ur. 26 lipca 1964 w stanie Wirginia

Sandra Bullock to amerykańska aktorka, producentka i scenarzystka filmowa. Jest jedną z najbardziej utalentowanych i uznanych aktorek w Hollywood. Sandra Bullock urodziła się 26 lipca 1964 roku w Arlington w stanie Wirginia. Jej matka, Helga Mathilde Meyer, była Niemką, a ojciec, John W. Bullock, był Amerykaninem pochodzenia angielskiego, holenderskiego i irlandzkiego. Od dziecka Sandra miała niemieckie obywatelstwo. Sandra Bullock przez większość swojego dzieciństwa spędziła w Niemczech, gdzie jej rodzina przeprowadziła się na czas jej ojca służby wojskowej w ramach NATO.

W wieku 12 lat wróciła do USA i rozpoczęła naukę w Washington-Lee High School, a następnie na East Carolina University, gdzie studiowała dramaturgię. Podczas studiów brała również udział w różnych przedstawieniach teatralnych. Po ukończeniu studiów Sandra Bullock pracowała jako kelnerka i barmanka, a także jako asystentka producentki filmowej Dinah Manoff. W tym czasie rozpoczęła również karierę aktorską, debiutując w filmie Ślub mojej mamy. Po kilku małych rólkach Sandra Bullock zagrała główną rolę kobiecą w filmie Demolition Man jako policjant Sarah Butler.

Film ten byl dużym sukcesem komercyjnym i dał Sandrze szanse zagrania role innych ważnych produkcji hollywoodzkich. Sandra Bullock to bardzo utalentowana aktorka, która potrafi grać różne role. Jest również bardzo popularna w świecie show-biznesu ze względu na swoje piękno i wdzięk. Sandra Bullock to tak naprawdę niesamowita osoba, która ma talent do robienia tego co kocha i potrafi cieszyć się życiem ze swoimi bliskimi oraz przyjaciółmi.

Ile dzieci ma Sandra Bullock?

Bullock przez lata utrzymywała, że nie jest zainteresowana macierzyństwem. Jednak w 2010 roku postanowiła adoptować pierwsze dziecko – Louisa Bardo Bullocka. Siedem lat później adoptowała kolejne dziecko – Lailę Marie Bullock. Sandra Bullock ma więc dwoje adoptowanych dzieci.

Czy Sandra Bullock jest Niemką?

Sandra Bullock to amerykańska aktorka i producentka filmowa, urodzona w Arlington w stanie Wirginia. Jej matka, która pochodziła z Niemiec, była śpiewaczką operową, a ojciec trenerem głosu i nauczycielem śpiewu.

Ile ma wzrostu Sandra Bullock?

Sandra Bullock ma 172 cm wzrostu i waży około 57 kg.

Previous Article
Drago Spin-off

Powstanie spin-off serii "Rocky" pt. "Drago"

Next Article
The Wager Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio zagra w nowym filmie Martina Scorsese dla Apple'a

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share