Reklama

Top 5: Najlepsze role w karierze Sandry Bullock

Najlepsze filmy z Sandrą Bullock
Najlepsze filmy z Sandrą Bullock – TOP 5 / Foto: Wikimedia Comm.

Już na początku sierpnia w kinach zagości film akcji “Bullet Train” – grają w nim Brad Pitt i Sandra Bullock. Skupimy się teraz na osiągnięciach tej ostatniej. Przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd pięciu najlepszych, najbardziej cenionych kreacji w aktorskim CV Bullock. Listę znajdziecie poniżej.

Najlepsze filmy z Sandrą Bullock – ranking TOP 5

“Grawitacja” (2013)

Wybitne, oscarowe widowisko od Alfonso Cuaróna, w którym świetne role tworzą George Clooney i Sandra Bullock. Spośród wspomnianych szczególnie bryluje jednak druga z wymienionych – w wielu recenzjach uznano, że film należy do niej. W “Grawitacji” Bullock występuje jako doktor Ryan Stone – pani inżynier, która wyrusza z pierwszą kosmiczną misją. Dochodzi do komplikacji i pani naukowiec wraz z towarzyszem krążą po orbicie Ziemi na swoim uszkodzonym statku. W każdej chwili może dojść do tragedii. Bullock reprezentuje w filmie aspekt ludzki – jest twarzą dla takich uczuć jak strach, panika, zdesperowanie. Między innymi dzięki niej kibicujemy bohaterom w walce o przetrwanie.

“Ulotna nadzieja” (1998)

Film Foresta Whitakera, w którym Sandra Bullock gra niejaką Birdee – gospodynię domową, która uczestniczy w programie typu talk-show, gdzie okazuje się, że mąż zdradza ją z kochanką. Upokorzona kobieta powraca w rodzinne strony i zamieszkuje z matką. Zaczyna spotykać się też z byłym kolegą ze szkoły i zdaje sobie sprawę, że może być on “tym jedynym”… Zdradliwego męża gra Michael Paré, a nowym wybrankiem serca jest znany z “Willa i Grace” Harry Connick Jr. Między tym drugim a Sandrą Bullock czuć dużo wiarygodnej “chemii”, co nie powinno dziwić – Bullock to przecież świetna aktorka, która odnajduje się i w komediach, i dramatach.

“Speed: Niebezpieczna prędkość” (1994)

Przed swoją kreacją w filmie “Speed” Bullock była znana tylko wybranym widzom (szerszą widownię zapewnił jej jeszcze “Człowiek-demolka” z Sylvestrem Stallone’em). W widowisku z udziałem Keanu Reevesa cały “trik” polega na tym, że pod podwoziem autobusu umieszczono bombę – eksploduje ona, gdy pojazd zwolni do mniej niż 50 mil na godzinę. Na pokładzie znajdują się policjant Jack (Reeves) i Annie (Bullock), niewinna pasażerka, która wciągnięta zostaje w wir sensacyjnych zdarzeń. Występ Bullock nagrodzono Saturnem, statuetką Blockbuster Entertainment i nagrodą MTV.

Sandra Bullock Najlepsze role, najlepsze filmy – TOP 5

“Wielki Mike. The Blind Side” (2009)

Sandra Bullock w dramacie biograficznym o bezdomnym, młodym futboliście, który trafia pod opiekę pewnej bogaczki – w ten sposób będzie w stanie spełnić swoje marzenia. Majętną Leigh Anne Tuohy gra w filmie bohaterka niniejszego rankingu; za tę kreację otrzymała ona Oscara. Fabuła jest prosta, całość wzruszająca, jest tu dużo feel-goodowego vibe’u, a Bullock bryluje w roli pierwszoplanowej. Po wielu nieskomplikowanych komedyjkach Bullock dowiodła, że stać ją na dużo więcej i utarła nosa swoim krytykom.

“Zaginione miasto” (2022)

Sandra Bullock występuje w komedii “Zaginione miasto” jako odnosząca sukcesy autorka romansideł, a Channing Tatum jest “najseksowniejszym fotomodelem świata”. Podczas trasy promującej ostatnią książkę kobieta zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera (Daniel Radcliffe). Ten wierzy, że pisarka wskaże mu drogę do fikcyjnego zaginionego miasta, gdzie ma być ukryta fortuna. Model postanawia zgrywać bohatera: rusza pisarce z odsieczą.

Absurdalna komedia przygodowa zyskała pozytywne recenzje krytyków, którzy chwalili zwłaszcza aktorskie trio (Bullock, Tatuma, Radcliffe’a). Aktorka tworzy tu kreację bystrą, dowcipną, zawadiacką, na swój sposób genialną. Niedawno Bullock powiedziała, że planuje artystyczną emeryturę. Jeśli pożegnała się z nami tym filmem, nie mamy na co narzekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Article
Najlepsze filmy z Aną de Armas

Top 5: Najlepsze role w karierze Any de Armas

Next Article
The Wager Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio zagra w nowym filmie Martina Scorsese dla Apple'a

Related Posts
Total
1
Share