James Franco zagra Fidela Castro w nowym filmie Bardema

James Franco jako Fidel Castro
James Franco jako Fidel Castro? Tak, w filmie “Alina of Cuba” / Foto: Wikimedia Comm.

James Franco, choć został skompromitowany w wyniku oskarżeń o przemoc seksualną, próbuje odbudować swoją karierę. Właśnie powierzono mu rolę w kolejnym projekcie, gdzie zagra Fidela Castro – legendarnego kubańskiego rewolucjonistę, byłego Premiera Kuby, niesławnego dyktatora.

James Franco jako Fidel Castro w nowej filmowej biografii

Hollywoodzki gwiazdor pojawi się w filmie “Alina of Cuba: La Hija Rebelde” (dosł. “Alina z Kuby: Córka-rebeliantka”). Główną bohaterką będzie tytułowa Alina Fernandez – działaczka antykomunistyczna, często krytykująca politykę Kuby. Jak nietrudno zgadnąć, Alina jest córką Fidela Castro, która nie zgadzała się z jego działaniami.

W postać Aliny wcieli się Ana Villafañe – amerykańska aktorka latynoskiego pochodzenia, którą widzieliśmy między innymi w komediodramacie “To właśnie przyjaźń” czy historii miłosnej “I Love You, Phillip Morris” z Jimem Carreyem i Ewanem McGregorem. Dyktatora zagra James Franco – aktor dwukrotnie nagrodzony Złotym Globem i jednokrotnie nominowany do Oscara (za film “127 godzin”).

Producent filmu “La Hija Rebelde”, John Martinez, wyjawił, że dyrektorzy castingu chcieli obsadzić jako Fidela Castro aktora o latynoskich korzeniach, który z twarzy przypomina choć trochę kontrowersyjnego Kubańczyka. Ojciec Jamesa Franco ma pochodzenie portugalskie.

Decyzję skrytykowali już niektórzy przedstawiciele showbiznesu. Scenarzystka Tanya Saracho uznała, że obsadzenie Franco w roli Kubańczyka to “absolutne bluźnierstwo”, a aktor Carlo Arrechea napisał na Twitterze: “Pochodzę z Kuby. Brałem udział w castingu do tego filmu, ale do innej roli. Nie mam nic przeciwko Jamesowi Franco, ale to, że otrzymał rolę Fidela Castro, to chyba jakiś żart.”

W filmie “Alina of Cuba” pojawią się także Sian Chiong, Mia Maestro, Rafael Ernesto Hernandez, Harding Junior, Alanna de la Rosa oraz Maria Cecilia Botero.

Film wyreżyseruje Miguel Bardem – twórca m.in. komedii “Najbrzydsza na świecie”. Scenariusz napisali Jose Rivera oraz Nilo Cruz. Pierwszy był nominowany do Oscara za skrypt “Dzienników motocyklowych”. Drugi zdobył nagrodę Pulitzera.

Franco był niedawno oskarżony o molestowanie seksualne przez studentki szkoły aktorskiej, którą prowadził. Sugerowano, że pod pozorem prób przed kamerą oczekiwał od kobiet, że będą się przed nim rozbierały, a nawet oddawały czynnościom seksualnym. Wystosowano wiele pozwów pod adresem Franco, które w 2021 roku zostały jednak wycofane. Z powodu oskarżeń zakończyła się wieloletnia przyjaźń Franco z Sethem Rogenem, a aktor został też publicznie potępiony w mediach.

Previous Article
The Man in My Basement Willem Dafoe

Willem Dafoe w obsadzie "piwnicznego" dramatu "The Man in My Basement"

Next Article
Gone in the Night Recenzja

„Gone in the Night” – recenzja nowego thrillera z Winoną Ryder

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share