Top 5: Najlepsze role w karierze Léi Seydoux

Najlepsze filmy z Léą Seydoux
Najlepsze filmy z Léą Seydoux – TOP 5 / Foto: Quat’sous, Wild Bunch, France 2 Cinéma, Canal+ France, Gutek

Léa Seydoux to francuska aktorka urodzona w 1985 roku, która w świecie kina i telewizji debiutowała blisko piętnaście lat temu. Po rolach w takich projektach jak “Na południe” czy “Lourdes” zyskała sporą sławę za granicą i otrzymała propozycje współpracy m.in. od Quentina Tarantino, Wesa Andersona czy Woody’ego Allena. Niedawno pojawiła się nawet jako archetypiczna Dziewczyna Jamesa Bonda w filmie “Nie czas umierać”. Wybraliśmy dla Was pięć najlepszych ról w karierze Léi Seydoux.

Już w najbliższy piątek, 22 lipca w polskich kinach zadebiutuje najnowszy film z udziałem Seydoux – thriller science-fiction “Zbrodnie przyszłości”. Naszą recenzję przeczytacie pod danym linkiem. W filmie gra też Viggo Mortensen.

Najlepsze filmy z Léą Seydoux – TOP 5

“Życie Adeli – Rozdział 1 i 2” (2013)

Seydoux pojawia się tu jako niebieskowłosa studentka sztuki, która zakochuje się w pewnej dziewczynie. Rola jest nieprzewidywalna i zagrana na najwyższej nocie – w jednej chwili subtelna i słodka, w kolejnej zaś pełna gniewu i niczym nieskrępowana. Za pracę przy “Życiu Adeli” aktorka zdobyła nagrodę na festiwalu w Cannes oraz była nominowana do statuetki Satelity, BAFTY i Cezara.

“Lobster” (2015)

“Lobster” to wybitny przedstawiciel kina z nurtu Greek Weird Wave oraz jeden z lepszych tytułów w dorobku reżysera – Yorgosa Lanthimosa. Surrealistyczny komediodramat opowiada o świecie, w którym ludzie muszą znaleźć sobie partnera – jeśli tego nie zrobią, zostaną przemienieni… w zwierzę. Seydoux pojawia się tu jako członkini grupy outsiderów, którzy nie godzą się na warunki, jakie panują w tym świecie przyszłości. Aktorka tworzy w filmie kapitalną kreację, a na współpracę z Lanthimosem zdecydowała się jeszcze zanim przeczytała scenariusz “Lobstera”. Tłumaczyła potem, że zachwycił ją poprzedni projekt reżysera, “Kieł”.

“Kochanek idealny” (2018)

Film o inżynierze robotyki, produkującym tak zwane “syntetyki” – androidy, które mają być idealnymi partnerami i kochankami dla swoich nabywców. Seydoux pojawia się tu w roli współpracownicy głównego bohatera, która w toku filmu odkrywa, że sama mogła zostać powołana do życia w warunkach laboratoryjnych.

W obsadzie także znakomity jak zawsze Ewan McGregor, znana z sitcomu “Parks and Recreation” Rashida Jones, gwiazdor serii “Niezgodna” Theo James oraz wokalistka popowa Christina Aguilera – w wyważonej, melancholijnej i całkiem podniosłej roli.

Léa Seydoux Najlepsze filmy, najlepsze role – TOP 5

“Grand Budapest Hotel” (2014)

Akcja filmu toczy się w fikcyjnym europejskim państwie, które objęte jest wojną, a Seydoux pojawia się w czarującej roli jako Clotilda – zadziorna pokojówka hotelowa. Absolutnie gwiazdorską obsadę “Grand Budapest Hotel” zasilają także Willem Dafoe, Ralph Fiennes, Tilda Swinton, Harvey Keitel, Jeff Goldblum, Bill Murray i Jude Law, a kreację aktorki nominowano do kilku prestiżowych nagród (w kategorii najlepszy ansambl aktorski – m.in. Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych czy Gold Derby).

“Bękarty wojny” (2009)

“Bękarty wojny” to film, który zwrócił uwagę świata na pochodzącą z Paryża, młodziutką aktorkę. Wojenne widowisko Quentina Tarantino zebrało w znakomitej większości pozytywne recenzje i chwaleni byli też członkowie obsady – poza Seydoux między innymi Brad Pitt, Christoph Waltz i Michael Fassbender.

Previous Article
Najlepsze filmy sportowe na Netfliksie

Top 10: Najlepsze filmy sportowe na Netfliksie

Next Article
Najlepsze filmy fantasy

Top 10: Najlepsze filmy fantasy w historii kina

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share