Woody Allen żegna się z Ameryką. Następny film nakręci w Paryżu

Woody Allen
Woody Allen nakręci thriller w języku francuskim / Foto: Wikimedia Commons

Woody Allen zajęty jest promocją swojej komedii “Hiszpański romans”, w której grają m.in. Gina Gershon i Wallace Shawn. Projekt wciąż czeka bowiem na premierę w Niemczech i Francji. Ten drugi kraj okaże się kluczowy, Allen zapowiedział bowiem, że swoje kolejne dzieło nakręci w języku francuskim.

Woody Allen nakręci francuskojęzyczny thriller

Z powodu licznych kontrowersji, wiązanych z życiem osobistym Woody’ego Allena, stracił on szacunek amerykańskiej branży filmowej. Właśnie dlatego 86-latek postanowił, że swój następny film nakręci w Paryżu. W rozmowie z tygodnikiem “Le Journal du dimanche” rodowity Nowojorczyk zapowiedział, że jego kolejne dzieło będzie powstawało przy współudziale francuskiej obsady i ekipy realizacyjnej. Materiały prawdopodobnie będą kręcone począwszy od września 2022 roku.

Projekt wciąż nie został sfinansowany. Kiedy to nastąpi, będzie można wybrać członków obsady i zostaną określone harmonogramy zdjęć. Allen celuje w budżet sięgający 10 mln dolarów. Całość ma swoim klimatem przypominać film “Wszystko gra” z 2005 roku – mieszały się w nim gatunki thrillera, komedii i dramatu. Sam Allen zapowiedział, że jego przyszły projekt będzie “trującym” dreszczowcem z wątkiem romantycznym.

“Hiszpański romans” był 49. z kolei filmem pełnometrażowym od Allena. Słynny reżyser przyznał, że po jubileuszowym, 50. projekcie planuje przejść na emeryturę. Allen postanowił nakręcić swój nadchodzący thriller we Francji, bo – jak przyznał – to magiczne państwo, które zajmuje ważne miejsce w jego sercu.

“Hiszpański romans” nie odniósł sukcesu box-office’owego, zarabiając jedynie 2,3 mln dolarów dookoła świata. Film trafił do dystrybucji na terenie USA w styczniu 2022 r., jednak tylko w zakresie limitowanym i nie wiadomo, ile zainkasował w tym kraju (ponoć bardzo mało). Co nie powinno dziwić, projekt odniósł największy sukces w Hiszpanii. Zgarnął tu 768,5 tys. dolarów.

Previous Article
HBO Max

HBO Max nie będzie dłużej produkować polskich seriali

Next Article
Różyczka 2

Padł pierwszy klaps na planie zdjęciowym "Różyczki 2"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share