Gwiazdor oscarowego “Minari” w nowym filmie Joon-ho Bonga

Steven Yeun
Steven Yeun zagra w filmie sci-fi od reżysera Parasite / Foto: Wikimedia Commons

Steven Yeun (“Minari”) wystąpi u boku Roberta Pattinsona w nowym filmie Joon-ho Bonga, czyli twórcy świetnie ocenionego thrillera “Parasite”. Niezatytułowany projekt powstanie dzięki wytwórni Warner Bros. i będzie adaptacją książki science-fiction “Mickey7”.

Steven Yeun zagra w filmie sci-fi od twórcy Parasite

Będzie to kolejna okazja do współpracy dla Stevena Yeuna i Joon-ho Bonga, którzy kilka lat temu przygotowali wspólnie dramat przygodowy “Okja” dla platformy Netflix. Na razie nie podano do informacji, jaką postać zagra w nowym filmie reżysera 38-letni Koreańczyk; można jednak zakładać, że będzie to jedna z ról przodujących.

Obsadę fantastycznonaukowego widowiska zasilają także: gwiazdor “Batmana” Robert Pattinson, Toni Collette (“Dziedzictwo. Hereditary”), Naomi Ackie (“Pussy Island”) oraz Mark Ruffalo (“Projekt Adam”, “Kapitan Marvel”). Pattinson dostał angaż do roli pierwszoplanowej.

Książka Edwarda Ashtona “Mickey7” opowiada o misji kolonizacyjnej i pokoleniu klonów. Tytułowy Mickey bez ustanku wysyłany jest na misję samobójczą, a potem odradza się na nowo. Postanawia zbuntować się władzy i żyje w ukryciu. Portal “Deadline Hollywood” zaznacza, że Joon-ho Bong – podobnie jak w przypadku wcześniejszych swoich filmów – stawia na oryginalność i nie chce nakręcić wiernej adaptacji opowiadania. Jego filmowa wersja “Mickey7” ma być indywidualną historią, która może różnić się od pierwowzoru.

Jednocześnie dowiadujemy się, że film może przypominać poniekąd “Marsjanina” (2015) i serial “Dark Matter”. Joon-ho Bong jest też autorem scenariusza i producentem; inne stanowiska producenckie zajmują Jeremy Kleiner, Dede Gardner i Dooho Choi.

W dorobku aktorskim Steven Yeuna znajdują się takie tytuły jak: świetnie oceniony dramat “Płomienie”, serial “The Walking Dead”, horror komediowy “Korpo”, surrealistyczny film “Przepraszam, że przeszkadzam” czy “Minari” – dramat, który zdobył pięć nominacji do Oscara, a zgarnął jedną statuetkę.

Previous Article
James Caan nie żyje

Nie żyje nominowany do Oscara aktor James Caan

Next Article
Na chwilę na zawsze Teledysk

"Mam dość" - posłuchaj przebojowej piosenki z filmu "Na chwilę, na zawsze"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share