Twórcy “Stranger Things” mają w planach szereg projektów dla Netfliksa

Bracia Duffer
Bracia Dufferowie o swoich przyszłych projektach / Foto: Wikimedia Comm.

“Stranger Things 4” wciąż bryluje na Netfliksie, a twórcy serialu już teraz zapowiadają, że nie spoczną na laurach. Mają w planach kilka nowych, ambitnych przedsięwzięć. Bracia Dufferowie – Matt i Ross – niedawno założyli własną spółkę produkcyjną. Ma ona charakterystyczną nazwę, która nawiązuje do alternatywnego świata z uniwersum “ST”: Upside Down Pictures.

Bracia Dufferowie przygotowują Notatnik śmierci dla Netfliksa

Jednym z projektów Dufferów będzie nowa wersja kultowego japońskiego anime, “Death Note” (w Polsce: “Notatnik śmierci”). Adaptacji tego formatu podjął się Adam Wingard, który nakręcił parę lat temu thriller fantasy właśnie dla Netfliksa. Nie był on jednak hitem, więc nic dziwnego, że ma powstać kolejny wariant “Notatnika…”.

Oryginał opowiadał o nastolatku, który wchodzi w posiadanie tytułowego notatnika. Ma on niezwykłą moc. Wpisanie do niego imienia i nazwiska wroga sprawi, że ten zginie w tajemniczych i brutalnych okolicznościach. Japoński serial anime spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem i zdobył wynik 100 proc. korzystnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes. Teraz z “Notatnikiem…” zmierzą się Dufferowie. Stworzą oni dla Netfliksa serial aktorski, który nie będzie miał związku z filmem Wingarda.

Matt i Ross Dufferowie wyprodukują też netfliksową adaptację książki Stephena Kinga i Petera Strauba pt. “Talizman”. Ekranizacja będzie szykowana przez braci przy współudziale wytwórni Paramount i Amblin.

Dufferowie szykują ponadto spin-off “Stranger Things” oraz oryginalny serial napisany wraz z Willem Matthewsem i Jeffreyem Addissem. Ponoć myślą też o… wystawieniu sztuki teatralnej, która bazowałaby na losach Jedenastki, Jima Hoppera i Joyce Byers.

Dufferowie przyznali, że dzięki nowo powstałemu studiu Upside Down Pictures chcą opowiadać takie historie, jakie fascynowały ich lata temu, w dzieciństwie. “To historie dziejące się na pięknych rozdrożach, gdzie to, co zwykłe i ludzkie spotyka się z tym, co nadzwyczajne”, wyjaśniają bracia.

Previous Article
Hunt Club Mickey Rourke

Mickey Rourke i Mena Suvari w obsadzie filmu akcji "Hunt Club"

Next Article
James Caan nie żyje

Nie żyje nominowany do Oscara aktor James Caan

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share