Robert Pattinson i Toni Collette w nowym filmie Joon-ho Bonga

Robert Pattinson
Robert Pattinson i Toni Collette w filmie reżysera “Parasite” / Foto: Wikimedia Comm.

Joon-ho Bong, twórca oscarowego “Parasite”, szykuje swój nowy film – będzie on adaptacją opowiadania Edwarda Ashtona pt. “Mickey7”. W thrillerze science-fiction wystąpią pierwszoligowi gwiazdorzy: Robert Pattinson (“Batman”, “Lighthouse”) oraz Toni Collette (“Dziedzictwo. Hereditary”, “Szósty zmysł”).

Robert Pattinson i Toni Collette w nowym filmie reżysera Parasite

Ponoć pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie latem tego roku. Projekt Joon-ho Bonga nie ma na razie oficjalnego tytułu; raczej nie będzie dzielił tytułu z literackim pierwowzorem (brakuje mu bowiem potencjału komercyjnego). Obecnie obraz znajduje się w fazie preprodukcji. Ekipa filmowa będzie pracować w kompleksie należącym do Warner Bros. Studios, na terenie angielskiego Leavesden. W przeszłości kręcono tu m.in. filmy “GoldenEye”, “Jeździec bez głowy”, “Szybcy i wściekli 9″ oraz kilka odsłon serii o Harrym Potterze. Ostatnio powstawał tu “Batman”.

I w “Batmanie“, i w nowym filmie Joon-ho Bonga rolę przodującą gra Robert Pattinson. O tym, że aktor rozważany jest do udziału w filmie, informowaliśmy już na początku roku – teraz zostało to potwierdzone. Poza Pattinsonem i Toni Collette w produkcji udział wezmą Mark Ruffalo (“Projekt Adam”) i Naomi Ackie (“The End of the F***ing World”).

Książka Edwarda Ashtona “Mickey7” opowiada o misji kolonizacyjnej i pokoleniu klonów. Tytułowy Mickey bez ustanku wysyłany jest na misję samobójczą, a potem odradza się na nowo. Postanawia zbuntować się władzy i żyje w ukryciu. Joon-ho Bong będzie scenarzystą, producentem i reżyserem obrazu. Portal “Deadline Hollywood” zaznacza, że Joon-ho Bong – podobnie jak w przypadku wcześniejszych swoich filmów – stawia na oryginalność i nie chce nakręcić wiernej adaptacji opowiadania. Jego filmowa wersja “Mickey7” ma być indywidualną historią, która może różnić się od pierwowzoru.

Najbardziej znane produkcje Bonga to “Parasite” (cztery Oscary, m.in. za najlepszy film roku), “Snowpiercer: Arka przyszłości” oraz “Okja”. Serwis Metacritic umieszcza Koreańczyka na liście dwudziestu pięciu najlepszych reżyserów XXI wieku. Czasopismo “Time” wpisało 52-latka na listę stu najbardziej wpływowych ludzi świata (w 2020 roku).

Previous Article
Beast Idris Elba

Pierwsze zdjęcia z filmu "Beast" z udziałem Idrisa Elby

Next Article
Jurassic World: Dominion Chris Pratt

Chris Pratt ścigany przez dinozaura - motocyklowa scena z "Jurassic World: Dominion"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share