Filmowy “Duke Nukem” od studia Legendary i twórców “Cobra Kaia”

Duke Nukem
Duke Nukem powróci jako aktorski film / Foto z gry “Duke Nukem: Manhattan Project” (2002) – kanał FirstPlays HD na YouTubie

Wygląda na to, że “Duke Nukem” znów rozważany jest jako projekt filmowy. O adaptacji tej legendarnej gry komputerowej słyszeliśmy wielokrotnie, choć nigdy nie doszła do skutku. Teraz swoją własną wersję chce przygotować studio o adekwatnej nazwie: Legendary Entertainment. W przeszłości wytwórnia dała nam m.in. “Incepcję”, “Interstellar” czy przebój “Batman: Początek”.

Duke Nukem wróci jako film – studio Legendary i twórcy Cobra Kaia na pokładzie

“Duke Nukem” od Legendary będzie adaptacją serii gier z gatunku first-person shooter o tym samym tytule. Film o maczystowskim twardzielu, który znakomicie posługuje się bronią i nie szczędzi nikomu niepoprawnych politycznie dowcipów, ma zostać przygotowany przez twórców serialu Netfliksa “Cobra Kai” – są to mianowicie Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg. W grach o Duke’u Nukemie tytułowy bohater ukazany zostaje jako stereotypowy mięśniak rodem z kina akcji lat 80. Jego zadaniem jest obrona Ameryki przed kosmitami. Nie wiemy obecnie, kto zagrałby muskularnego zawadiakę w filmie od Legendary.

W prace nad filmową adaptacją zaangażowane będzie także studio Counterbalance Entertainment.

Aktorski “Duke Nukem” od lat przechodzi przez tak zwane piekło produkcyjne (ang. development hell). Pierwsze plany zrealizowania projektu filmowego o bohaterze pojawiły się już w latach 90. i obraz miał przygotować Lawrence Kasanoff. W 2008 roku twórca ekranizacji gry “Max Payne”, Scott Faye, przedstawił swoje plany na nakręcenie adaptacji, ale również spaliły one na panewce. W marcu 2018 po raz pierwszy ogłoszono, że Nukema zagra aktor i wrestler John Cena. Projekt nie został oficjalnie anulowany, choć nie wiadomo też, jakie są szanse na jego powstanie (Cena nie narzeka na brak innych propozycji aktorskich).

Do najświeższych produkcji zrealizowanych przy współpracy z Legendary Entertainment należą “Teksańska masakra piłą mechaniczną” z Elsie Fisher, “Godzilla vs. Kong” oraz horror “Fresh” z Sebastianem Stanem.

Czytaj też: Dwayne Johnson w świątecznej komedii “Red One”. Producent rozwiewa wątpliwości – nie zagra Mikołaja

Previous Article
Trevante Rhodes jako Mike Tyson

WIDEO: Trevante Rhodes jako Mike Tyson w serialu biograficznym od Hulu

Next Article
Teksańska masakra piłą mechaniczną 2 Netflix

Dwa kolejne sequele "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" na Netfliksie?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share