HBO Max przygotuje serial “Welcome to Derry” – prequel serii “To”, o zabójczym klaunie

Welcome to Derry Serial
Welcome to Derry Serial o klaunie Pennywise’ie powstanie dla HBO Max / Foto Prime: Warner Bros., New Line Cinema

Dwa filmy z serii o zabójczym klaunie Pennywise’ie zainkasowały łącznie ponad 1 mld dolarów na całym świecie. Nic dziwnego, że twórcy cyklu “To” pokusili się o kolejną odsłonę. Powstanie ona dla platformy HBO Max i będzie serialowym prequelem – tytuł brzmi “Welcome to Derry”.

Welcome to Derry Serial o morderczym klaunie, prequel serii To

Derry to, oczywiście, mieścina w stanie Maine, w której rozegrały się wydarzenia znane ze wspomnianych horrorów. Głównym antybohaterem filmów grozy “To” (2017) oraz “To: Rozdział 2” (2019) był ikoniczny Pennywise – morderczy klaun, który potrafi zmieniać swój wizerunek, uosabiając lęki ofiar. Za tę upiorną kreację Bill Skarsgård był nominowany do Saturna oraz nagród Teen Choice i MTV Movie Awards.

Teraz Pennywise zmierza na małe ekrany i zostanie antybohaterem serialu HBO Max. Produkcja będzie działa się przed wydarzeniami z pierwszego “Tego” i opowie o klątwie panującej nad miasteczkiem Derry. Choć projekt nie otrzymał jeszcze oficjalnie zielonego światła na realizację od HBO, zwołano już ekipę scenarzystów, którzy przystąpili do pracy – a to przecież wyraźny sygnał, że do realizacji dojdzie.

Akcja “Welcome to Derry” będzie toczyć się w latach sześćdziesiątych. Fabuła skupi się na genezie przerażającego klauna. Andy Muschietti i Barbara Muschietti, którzy pracowali przy filmach z serii “To”, zajmą stanowiska producenckie. Obecnie nie potwierdzono jeszcze, że Skarsgård ponownie zagra Pennywise’a, choć jest to bardzo prawdopodobne.

W przeszłości powstała już telewizyjna adaptacja odwołująca się do powieści Stephena Kinga “To”. Mowa o projekcie stacji ABC – miniserialu “It”, w którym Pennywise’a zagrał Tim Curry.

Previous Article
Top Gun: Maverick Zwiastun

"Top Gun: Maverick" - nowy zwiastun, a w nim Tom Cruise i Val Kilmer

Next Article
Bruce Willis cierpi na afazję

Bruce Willis jest ciężko chory i rezygnuje z aktorstwa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share