Ti West – twórca “Domu diabła” – odsłonił swój nowy horror, “X”. Powstał już prequel tego filmu i wkrótce trafi do dystrybucji

Pearl - Ti West
Pearl – Ti West nakręcił prequel filmu X / Foto Prime Movies: Kadr z horroru “X” (A24, Bron Studios, Mad Solar)

Ti West to nazwisko dobrze znane fanom kina grozy – 41-latek znany jest m.in. z takich filmów, jak “Dom diabła”, “Śmiertelna gorączka 2” czy “V/H/S”. Reżyserował też seriale “Krzyk” i “Miasteczko Wayward Pines”. West powrócił właśnie ze swoim nowym pełnym metrażem, o uproszczonym tytule “X” – film zadebiutował na teksańskim festiwalu South by Southwest 13 marca. Okazuje się, że… już powstał prequel tego horroru.

Pearl – Ti West naręcił prequel swojego horroru, X

Ti West pracował nad prequelem w tajemnicy przed światem – do mediów społecznościowych nie trafiły przecieki z planu zdjęciowego. Udało się to m.in. dlatego, że materiały kręcono w bliżej niesprecyzowanej lokalizacji na terenie Nowej Zelandii. Projekt nosi tytuł “Pearl” i obecnie znajduje się na etapie postprodukcji. West pojawił się na festiwalu South by Southwest, gdzie wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi z udziałem publiczności. To wtedy ujawnił, że nakręcił prequel wspomnianego “X”.

Wkrótce po pokazie “X” zaprezentowano krótki teaser filmu “Pearl”, który nie trafił jednak na razie do sieci. Podczas gdy “X” toczy się w latach siedemdziesiątych, akcja “Pearl” ma miejsce w 1918 roku. West napisał scenariusz filmu, a w roli głównej wystąpiła Mia Goth (możliwe, że powtarzająca swoją rolę z “X”). Za produkcję odpowiedzialna była wytwórnia A24. Jedno ze stanowisk producenckich przy realizacji “Pearl” objął Sam Levinson – twórca “Euforii” i “Assassination Nation”.

Tyle w temacie “Pearl”. Jeśli chodzi o horror “X”, 18 marca ukaże się on w kinach na terenie Stanów Zjednoczonych i wkrótce potem będzie emitowany też w Europie (m.in. w Szwecji i Norwegii). O polskiej premierze nic na razie nie wiadomo. W reżyserowanym przez Westa filmie grają Mia Goth, Jenna Ortega (z nowego “Krzyku”), Martin Henderson, Brittany Snow i Kid Cudi.

“X” toczy się w roku 1979 i opowiada historię grupy młodych filmowców, którzy wyruszają na prowincję stanu Teksas – planują nakręcić tu film pornograficzny. Poczynania bohaterów nie podobają się starszym mieszkańcom małego miasteczka. Wkrótce dochodzi do brutalnego starcia i rozpoczyna się desperacka walka o życie.

Previous Article
Bez twarzy 2

Nicolas Cage na temat filmu "Bez twarzy 2": "Uda się tylko jako sequel. W kontynuacji sam chętnie zagram"

Next Article
Top Gun: Maverick Premiera w Cannes

Nowy film z Tomem Cruise'em, "Top Gun: Maverick", doczeka się premiery na Festiwalu w Cannes

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share