Nowy film z Tomem Cruise’em, “Top Gun: Maverick”, doczeka się premiery na Festiwalu w Cannes

Top Gun: Maverick Premiera w Cannes
Top Gun: Maverick Premiera w Cannes potwierdzona / Foto Prime: Paramount Pictures, Skydance Media, Jerry Bruckheimer Films

To już pewne: film “Top Gun: Maverick” doczeka się premiery w tym roku. Choć odkładano ją wielokrotnie, portale filmowe potwierdzają, że superprodukcja zostanie zaprezentowana podczas majowego Festiwalu w Cannes.

Top Gun: Maverick Premiera w Cannes oficjalnie potwierdzona

Nawet jeśli ze światowych kin znów wycofanoby premierę filmu z Tomem Cruise’em, pewnym jest, że widowisko zostanie pokazane podczas Festiwalu w Cannes. Wygląda na to, że właśnie we Francji “Top Gun: Maverick” ukaże się premierowo. Tegoroczna edycja najsłynniejszego festiwalu świata startuje 17 maja i kończy się w sobotę, 28. dnia tego miesiąca. Harmonogram premier nie jest w tej chwili znany – zostanie ujawniony w drugiej połowie kwietnia.

Top Gun: Maverick” to jeden z najbardziej pechowych projektów Paramount Pictures od dawna. Z początku obraz miał wejść do kin latem 2019, ale datę zmieniono na czerwiec kolejnego roku. Zmieniono bardzo niefortunnie, bo premierę uniemożliwiła potem pandemia koronawirusa. Premierę przekładano jeszcze kilkukrotnie, aż w końcu do gry wkroczyli giganci streamingowi – Netflix i Apple TV+. Paramount nie odsprzedał jednak praw do dystrybucji i wygląda na to, że obraz nareszcie ukaże się na dużych ekranach wiosną tego roku.

Serwis IMDb podaje, że 26 maja potencjalny blockbuster zadebiutuje m.in. w Australii, Niemczech czy Portugalii, a także w Rosji. 27 maja ma odbyć się premiera w Wielkiej Brytanii, USA i Szwecji. Niemal pewnym jest, że premiery kinowe poprzedzi emisja w Cannes. W “Top Gun: Maverick” grają Tom Cruise, Jennifer Connelly, Jon Hamm i Val Kilmer.

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego w Cannes będzie siedemdziesiątą piątą z kolei.

Top Gun: Maverick Premiera coraz bliżej. Zobacz zwiastun

Previous Article
Pearl - Ti West

Ti West - twórca "Domu diabła" - odsłonił swój nowy horror, "X". Powstał już prequel tego filmu i wkrótce trafi do dystrybucji

Next Article
Hokus pokus 2 Thora Birch

Thora Birch miała powrócić jako dorosła Dani Dennison w filmie "Hokus pokus 2". Dlaczego nie zagrała w sequelu?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share