“Podpalaczka” – zwiastun filmu na podstawie prozy Kinga. W roli głównej Zac Efron

Podpalaczka Zwiastun
Podpalaczka Zwiastun nowego filmu na podstawie Stephena Kinga / Foto Prime: Universal, Blumhouse, Weed Road

Studio Universal we współpracy z wytwórnią Blumhouse przygotowało nową adaptację popularnej książki Stephena Kinga – mowa o klasyku pt. “Podpalaczka”. Literacki pierwowzór doczekał się dwóch wcześniejszych ekranizacji (filmu kinowego z Drew Barrymore z lat 80. oraz filmu telewizyjnego z Malcolmem McDowellem z 2002 roku). Właśnie zaprezentowano oficjalny zwiastun nadchodzącego horroru “Firestarter”.

Podpalaczka Zwiastun filmu z Zaciem Efronem

W Stanach Zjednoczonych nowa “Podpalaczka” ukaże się 13 maja tego roku na platformie streamingowej Peacock. To opowieść o małej dziewczynce, która opanowała niecodzienną umiejętność – potrafi siłą umysłu wzniecić pożar. Bohaterka zostaje porwana przez tajną agencję rządową, która chce wykorzystać ten “talent” do własnych celów – użyć go jako broni.

Główną bohaterkę, Charlie McGee, zagrała Ryan Kiera Armstrong. Jedenastolatka już od kilku lat występuje w horrorach, które najwyraźniej nie są jej straszne. Widzieliśmy ją w ostatnim sezonie “American Horror Story”, gdzie pojawiła się jako zdolna instrumentalistka, która zostaje przemieniona w wampirzycę. Ponadto aktorka wystąpiła też w filmie “To: Rozdział 2”, w “Czarnej Wdowie” czy “Wojnie o jutro” oraz w serialu “Ania, nie Anna”.

Jedną z ról przodujących zagrał w “Podpalaczce” Zac Efron (“Podły, okrutny, zły”), a na ekranie towarzyszą mu m.in. Sydney Lemmon (grająca matkę Charlie), Kurtwood Smith, Michael Greyeyes, Gloria Reuben i John Beasley. Film wyreżyserował Keith Thomas, którego niedawny horror “Nocne czuwanie” zebrał pozytywne recenzje krytyków.

Producentami nowej “Podpalaczki” są Jason Blum i Akiva Goldsman. Muzykę do filmu stworzyli mistrz horroru John Carpenter (“Halloween”, “Coś”) oraz jego syn – Cody. Co ciekawie starszy Carpenter miał wyreżyserować adaptację książki Stephena Kinga w latach 80., ale ostatecznie zrezygnował z udziału w projekcie.

Na razie nie wiemy, kiedy film ukaże się w Polsce.

Podpalaczka Zwiastun – wideo

Previous Article
Agnieszka Holland

Agnieszka Holland nakręci film biograficzny, którego bohaterem będzie Franz Kafka

Next Article
Jakoś to będzie Zwiastun

"Jakoś to będzie" - zobacz zwiastun nowej polskiej komedii

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share