Box-office USA: “Spider-Man: Bez drogi do domu” i “Krzyk” wciąż na prowadzeniu

Box-office USA
Box-office USA – jak w kinach radzą sobie Spider-Man i Ghostface? / Foto Prime: Marvel, Columbia, Sony Pict., Paramount, Spyglass Media, Radio Silence, Project X

Spider-Man: Bez drogi do domu” i “Krzyk” wciąż utrzymują pozycje liderów w notowaniu amerykańskiego box-office’u. Film o przygodach Człowieka-Pająka zarobił łącznie już ponad 1,7 mld dolarów i wkrótce prawdopodobnie pokona dzieło Jamesa Camerona “Avatar” w walce o tytuł najbardziej dochodowej produkcji w historii kina.

Box-office USA: królują nowy “Spider-Man” i “Krzyk”

Sytuacja kinowa w Stanach Zjednoczonych jest obecnie skomplikowana. Wariant koronawirusa omikron wymusza zamknięcie kin w niektórych rejonach kraju, a na północnym wschodzie USA problem okazuje się największa od lat zamieć śnieżna – Kenan. Mimo to “Spider-Man: Bez drogi do domu” wciąż przynosi twórcom satysfakcjonujące zyski finansowe – półtora miesiąca po swojej premierze.

W porównaniu z poprzednim tygodniem zyski z dystrybucji marvelowskiego widowiska spadły zaledwie o dwadzieścia jeden procent. Obraz zainkasował już 735,9 mln dolarów w Ameryce Północnej i łącznie ponad 1,7 mld USD na całym świecie. To jeden z największych przebojów w rękach Marvela i Sony od dawna.

“Spider-Man: Bez drogi do domu” zajmuje pierwsze miejsce listy amerykańskiego box-office’u, a na drugiej pozycji króluje “Krzyk” z Neve Campbell i Jenną Ortegą. W poprzednich tygodniach horror o zabójstwach w miasteczku Woodsboro “wykopał” Człowieka-Pająka ze szczytu podium. “Krzyk” zarobił dotąd 62,1 mln dolarów w Ameryce Północnej. Przekroczył też próg 106 mln USD na całym świecie, przynosząc duże zyski m.in. w Australii, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Dalsze miejsce w czołowej dziesiątce amerykańskiego box-office’u pod koniec stycznia zajmują: “Sing 2”, “Redeeming Love”, “King’s Man: Pierwsza misja”, “355”, “American Underdog”, “Pogromcy duchów: Dziedzictwo”, “Licorice Pizza” i “West Side Story”.

“Spider-Man: Bez drogi do domu” odniósł do tej pory spektakularny sukces komercyjny, ale wciąż nie zakończył jeszcze swojego obiegu w kinach. Film dopiero niedawno ukazał się w Norwegii, Japonii, Słowacji czy na Filipinach. Czy uda mu się prześcignąć widowisko Camerona “Avatar” w walce o tytuł najbardziej dochodowej produkcji wszechczasów? Przekonamy się wkrótce.

Previous Article
Szybcy i wściekli 10 Jason Momoa

Jason Momoa złoczyńcą w filmie "Szybcy i wściekli 10"

Next Article
Miłość seks & pandemia Premiera

"Miłość, seks & pandemia" - Patryk Vega zapowiada swój nowy film. Premiera w piątek!

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share