Premiera w kinach: “Licorice Pizza”. Oscarowy pewniak z Bradleyem Cooperem i Seanem Pennem

Licorice Pizza Premiera
Licorice Pizza Premiera / Foto Prime Movies: Metro-Goldwyn-Mayer, Universal

Na sam koniec roku w polskich kinach debiutuje jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich tygodni. Mowa o komediodramacie “Licorice Pizza” w reżyserii Paula Thomasa Andersona – twórcy “Aż poleje się krew” i “Boogie Nights”. Obraz z udziałem Bradleya Coopera i Seana Penna uzyskał już 27 prestiżowych nagród z ponad stu nominacji i uważany jest za oscarowego pewniaka – na pewno będzie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej, może nawet zatriumfuje na przyszłorocznej gali.

Licorice Pizza Premiera w polskich kinach

Film “Licorice Pizza” utrzymany jest w stylistyce retro i pobrzmiewa utworami takich artystów, jak Sonny & Cher, Nina Simone, The Doors czy Paul McCartney. Amerykańska organizacja National Board of Review przyznała Andersonowi nagrodę za najlepszą reżyserię, a sam film uznała za najlepszy, jaki powstał w 2021 roku. American Film Institute umieścił “Licorice Pizza” na liście dziesięciu najbardziej spektakularnych produkcji kończącego się roku. Widowisko nagrodzili też przedstawiciele stowarzyszeń krytyków z Bostonu, Nowego Jorku, Chicago czy St. Louis. Ponadto ubiega się ono o nominację do Złotego Globu w czterech kategoriach.

Dużo mówi się o tym, że na najbliższej ceremonii rozdania Oscarów złota statuetka powędruje do Paula Thomasa Andersona oraz aktora Bradleya Coopera.

Głównym bohaterem filmu “Licorice Pizza” jest Gary Valentine – nastolatek mieszkający w kalifornijskim San Fernando Valley. Akcja toczy się w latach siedemdziesiątych, a chłopak jest nie tylko licealistą, ale też ciężko pracującym młodocianym aktorem. Jednym z filmowych wątków jest jego miłość do koleżanki ze szkoły, Alany (Alana Haim). Nastoletnią gwiazdę zagrał Cooper Hoffman – syn tragicznie zmarłego przed siedmioma laty Philipa Seymoura Hoffmana.

W filmie występują również Tom Waits, Ben Stiller, Maya Rudolph, Skyler Gisondo, Benny Safdie, Mary Elizabeth Ellis i Joseph Cross. “Licorice Pizza” można oglądać w polskich kinach od dzisiaj, 31 grudnia.

Licorice Pizza Premiera kinowa. Oscarowy pewniak z Bradleyem Cooperem

Previous Article
Strażnicy Galaktyki 3 Zoe Saldana

Zoe Saldana na nowym zdjęciu zza kulis "Strażników Galaktyki 3"

Next Article
Next Goal Wins Armie Hammer

Will Arnett zamiast Armie'ego Hammera w nowej komedii Waititiego

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share