Box-office USA: “Spider-Man: Bez drogi do domu” i “Krzyk” wciąż na prowadzeniu

Box-office USA
Box-office USA – jak w kinach radzą sobie Spider-Man i Ghostface? / Foto Prime: Marvel, Columbia, Sony Pict., Paramount, Spyglass Media, Radio Silence, Project X

Spider-Man: Bez drogi do domu” i “Krzyk” wciąż utrzymują pozycje liderów w notowaniu amerykańskiego box-office’u. Film o przygodach Człowieka-Pająka zarobił łącznie już ponad 1,7 mld dolarów i wkrótce prawdopodobnie pokona dzieło Jamesa Camerona “Avatar” w walce o tytuł najbardziej dochodowej produkcji w historii kina.

Box-office USA: królują nowy “Spider-Man” i “Krzyk”

Sytuacja kinowa w Stanach Zjednoczonych jest obecnie skomplikowana. Wariant koronawirusa omikron wymusza zamknięcie kin w niektórych rejonach kraju, a na północnym wschodzie USA problem okazuje się największa od lat zamieć śnieżna – Kenan. Mimo to “Spider-Man: Bez drogi do domu” wciąż przynosi twórcom satysfakcjonujące zyski finansowe – półtora miesiąca po swojej premierze.

W porównaniu z poprzednim tygodniem zyski z dystrybucji marvelowskiego widowiska spadły zaledwie o dwadzieścia jeden procent. Obraz zainkasował już 735,9 mln dolarów w Ameryce Północnej i łącznie ponad 1,7 mld USD na całym świecie. To jeden z największych przebojów w rękach Marvela i Sony od dawna.

“Spider-Man: Bez drogi do domu” zajmuje pierwsze miejsce listy amerykańskiego box-office’u, a na drugiej pozycji króluje “Krzyk” z Neve Campbell i Jenną Ortegą. W poprzednich tygodniach horror o zabójstwach w miasteczku Woodsboro “wykopał” Człowieka-Pająka ze szczytu podium. “Krzyk” zarobił dotąd 62,1 mln dolarów w Ameryce Północnej. Przekroczył też próg 106 mln USD na całym świecie, przynosząc duże zyski m.in. w Australii, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Dalsze miejsce w czołowej dziesiątce amerykańskiego box-office’u pod koniec stycznia zajmują: “Sing 2”, “Redeeming Love”, “King’s Man: Pierwsza misja”, “355”, “American Underdog”, “Pogromcy duchów: Dziedzictwo”, “Licorice Pizza” i “West Side Story”.

“Spider-Man: Bez drogi do domu” odniósł do tej pory spektakularny sukces komercyjny, ale wciąż nie zakończył jeszcze swojego obiegu w kinach. Film dopiero niedawno ukazał się w Norwegii, Japonii, Słowacji czy na Filipinach. Czy uda mu się prześcignąć widowisko Camerona “Avatar” w walce o tytuł najbardziej dochodowej produkcji wszechczasów? Przekonamy się wkrótce.

Previous Article
Szybcy i wściekli 10 Jason Momoa

Jason Momoa złoczyńcą w filmie "Szybcy i wściekli 10"

Next Article
Miłość seks & pandemia Premiera

"Miłość, seks & pandemia" - Patryk Vega zapowiada swój nowy film. Premiera w piątek!

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share