“Wrota do piekieł 2” z szansą na powstanie? Odpowiada Sam Raimi

Wrota do piekieł 2
Wrota do piekieł 2 – czy sequel powstanie? / Foto: Universal, Ghost House Pictures, Mandate

W 2009 roku ukazał się horror komediowy “Wrota do piekieł”, o cygańskiej klątwie, z którą zmaga się główna bohaterka (Alison Lohman). Film zarobił 91 mln dolarów i zebrał bardzo ciepłe recenzje, dlatego od lat mówi się o możliwym sequelu. Czternaście lat po premierze temat podjął Sam Raimi. Czy ma dla fanów “Drag Me to Hell” dobre wieści?

Wrota do piekieł 2 – Sam Raimi o możliwym sequelu

Sam Raimi (twórca “Martwego zła“) był reżyserem i scenarzystą “Wrót do piekieł”. Na przestrzeni lat wspominał, że zakończenie filmu było na tyle “ostateczne” i “zdefiniowane”, że sequel nie do końca miałby sens. Mówił też, że gdyby miał bohatera, z którym “mógłby pracować”, być może myślałby o kontynuacji (spoiler: pod koniec “Wrót do piekieł” uśmiercona zostaje główna bohaterka).

Jednak teraz temat filmu “Drag Me to Hell 2” powrócił jak bumerang. Sam Raimi wziął udział w czacie na forum Reddit, gdzie powiedział, że członkowie jego ekipy zastanawiają się nad fabułą “Wrót do piekieł 2”:

— Przedstawiciele wytwórni Ghost House Pictures, Romel Adam i Jose Canas, próbują obmyślić historię, która mogłaby wypalić. Czekam z niecierpliwością, aż powiedzą, że wpadli na pomysł fabuły!

Romel Adam pracował między innymi przy horrorach “Nie oddychaj”, “Kronika opętania” i “The Grudge: Klątwa” (2020), a Jose Canas – przy “Nie oddychaj 2”, “Sanktuarium” czy “Strasznych historiach”.

W filmie “Wrota do piekieł” poznaliśmy Christine Brown (Alison Lohman) – pracownicę banku, która odmawia starej Cygance przedłużenia spłaty kredytu hipotecznego. Kobieta rzuca na dziewczynę straszliwą klątwę, przez którą ta prześladowana jest przez Lamię – demona zemsty.

Poza Lohman w “Drag Me to Hell” wystąpili też Justin Long, Molly Cheek, Dileep Rao, Lorna Raver, David Paymer, Adriana Barraza i Reggie Lee. Film zdobył Saturna w kategorii najlepszy horror i był nominowany do tej statuetki w czterech innych kategoriach. Magazyn “Fangoria” przyznał “Wrotom…” nagrodę dla najlepszego filmu w szerokiej dystrybucji, obraz nominowano też do Teen Choice Award.

Na razie nie wiadomo, kiedy miałaby ruszyć produkcja “Drag Me to Hell 2”, ani czy w obsadzie wróci Justin Long (grał ukochanego Christine).

Previous Article
Shazam! Gniew bogów Pedro jest gejem

"Shazam! Gniew bogów": Pedro Peña to nasz nowy gejowski superbohater

Next Article
Echo Valley Julianne Moore

Julianne Moore i Sydney Sweeney jako matka i córka w nowym filmie Apple TV+

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share