“Shazam! Gniew bogów”: Pedro Peña to nasz nowy gejowski superbohater

Shazam! Gniew bogów Pedro jest gejem
Shazam! Gniew bogów – Pedro jest gejem / Foto: DC Films, Warner Bros., New Line, Safran Comp.

Na premierę czeka kosztująca 125 mln dolarów megaprodukcja “Shazam! Gniew bogów”. Scenarzyści właśnie ujawnili, że grany przez D.J.-a Cotronę Pedro Peña okaże się w filmie homoseksualnym mężczyzną. Stanie się tym samym jednym z pierwszych queerowych superbohaterów w historii DC. Film w reżyserii Davida F. Sandberga ukaże się w polskich kinach za tydzień, 17 marca.

Shazam! Gniew bogów Pedro jest gejem. Nowy queerowy superbohater

Scenarzyści filmu “Shazam! Gniew bogów” – Henry Gayden i Chris Morgan – udzielili niedawno wywiadu serwisowi “Dorkaholics”, gdzie wspomnieli między innymi o postaci LGBTQ, która pojawi się w kontynuacji.

— Nowością w tym filmie będzie to, że Pedro okaże się gejem. Będziemy bardziej szczerzy w tej kwestii. To zostało już zasugerowane w pierwszej części, ale bardzo subtelnie. Pomyśleliśmy, że to bardzo ważny wątek. Bardzo, bardzo walczyliśmy o uwzględnienie tego wątku w “Gniewie bogów”.

Pedro to, oczywiście, Pedro Peña – jedna z postaci pojawiających się w DC Extended Universe. Jest przyjacielem Billy’ego Batsona alias Shazama. W pierwszym “Shazamie!” dorosłego superbohatera grał D.J. Cotrona, a nastoletnią wersję Pedro – Jovan Armand. Obaj aktorzy powtórzyli swoje role w sequelu. Co ciekawe w komiksach DC o orientacji Pedro nic nie wspomniano.

W pierwszym “Shazamie!” pojawiła się scena, w której superbohaterowie zostają przetransportowani do klubu z żeńskim striptizem. Po przybyciu na miejsce Pedro stwierdza wprost: “To nie moja bajka”. “Shazam! 2” został wyreżyserowany przez Davida F. Sandberga (“Annabelle: Narodziny zła”); w obsadzie znajdują się Cotrona, Armand, Zachary Levi, Helen Mirren, Lucy Liu, Djimon Hounsou, Asher Angel, Adam Brody i Rachel Zegler.

Innymi superbohaterami LGBTQ są między innymi Peacemaker (grany przez Johna Cenę w serialu HBO Max) oraz Valkyrie z serii o Thorze (grana przez Tessę Thompson).

Previous Article
Daredevil: Born Again Jon Bernthal

Jon Bernthal jako Punisher w nowym serialu dla Disney+

Next Article
Wrota do piekieł 2

"Wrota do piekieł 2" z szansą na powstanie? Odpowiada Sam Raimi

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share